Zwyczaje ludzi wybitnych

Redakcja PR - 28.07.2016
182

Zwyczaje wybitnych osobowości, które warto wcielić w życie

Różnica pomiędzy pomyślnymi przywódcami i progresywnymi path­breakers jest taka że ci drudzy mają niekończącą się chęć nauki. Wielu progresywnych liderów, filozofów i autorów byli często cytowani o ważności nauki.

Dr. Seuss podsumował to idealnie: Im więcej czytasz, tyle więcej będziesz wiedzieć a im więcej się nauczysz, tyle więcej miejsc zobaczysz na świecie. 

Od Billa Gatesa do Marka Zuckerberga, wszyscy skuteczni liderzy mają w zwyczaju czytanie.

Jeśli jesteś już jesteś liderem lub masz to w planach, weź poniższe rady do serca.

1. Czytaj dobre książki

Elon Musk przypisuje swoje zainteresowania budowaniem rakiet i podróżami na Marsa czytaniem takich książek jak “Autostopem przez Galaktykę” Douglasa Adama; “Einstein: Jego Życie i Świat” autorstwa Waltera Isaacsona czy „Structures: Or Why Things Don’t Fall Down” J.E. Gordon.

Jeśli jesteś prezesem zarządu, czytaj książki o zarządzaniu i przywództwie, czytaj autobiografie popularnych przywódców. Jeśli jesteś twórcą stron internetowych, czytaj książki o komputerach, od ich ewolucji do ich przyszłości, poznaj ten temat dogłębnie. Szukaj ciekawych książek na blogach, obserwuj, co polecają influencerzy.

 

2. Przeglądaj pisma online

Internet jest cudownym wynalazkiem dla czytelników. Od medycyny do psychologii, od Zen do zoologii, znajdziesz najnowsze badania, czasopisma i dyskusje na tematy. które cię interesują.

Jedne z najlepszych źródeł, gdzie można uzyskać dostęp do czasopism są JSTOR, SAGE, E­-journals.org i Directory of Open Access Journals. Te strony mają jedne z najlepszych materiałów do czytania z uczelni wyższych, wybitnych autorów i wydawców. Czasopisma online są zaufanym, stosunkowo obszernym materiałem dla wszystkich dziedzin na świecie. Na przykład, The Journal of Semantics ma zbiór artykułów i studiów związanych z semantyką od lat 80tych do dzisiaj.

3. Oglądaj wideo

Nie wszyscy potrafią dobrze czytać. Jest mnóstwo osób, które potrafią zasnąć po przeczytaniu dwóch linijek książki. Jeśli jesteś jednym z nich, nic się nie martw. Dzięki YouTube i innym platformom, możesz się teraz nauczyć czekolowiek przez oglądanie filmików.

4. Bierz udział w kursach internetowych

Jako lider, musisz stale być na bieżąco;  szczególnie w branża technologiczna ewoluuje w niezwykle szybkim tempie, więc potrzeba aktualizacji informacji jest niemal paląca.

Jednym ze sposobów, by być na bieżąco, to zdobywanie certyfikatów. Oprócz nauki w internecie, możesz także dostać potwierdzenie swoich umiejętności.

Tak naprawdę uczysz się przez całe życie, i nie masz szans na to, by zostać wybitnym liderem jeśli się zatrzymasz. Kiedy naprawdę chcesz zdobyć jakąś umiejętność, szukaj wszystkich dostępnych bezpłatnie materiałów na ten temat.

Edukacja może być droga, ale uczenie się nie jest. Jedyny prawdziwy koszt to twój czas. Nieważne jest jak bardzo jesteś stary, czy gdzie mieszkasz, nauka stała się naprawdę dostępna dla wszystkich, więc wymówki na nic się nie zdadzą.

Źródło artykułu: https://www.entrepreneur.com/article/279486

Tłumaczenie: Zofia Moritz

Comments

comments

182
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...