Zwolnienia grupowe w Agorze mogą objąć nawet 190 osób

Redakcja PR - 06.12.2016
41

Liczba osób objętych zwolnieniami grupowymi w Agorze może wzrosnąć do 190

W opublikowanym dzisiaj na stronie Agory komunikacie giełdowym czytamy, że Zarząd Agora S.A. podjął uchwałę o rozpoczęciu procedury konsultacji w sprawie zwiększenia liczby osób, które mają zostać objęte zwolnieniem grupowym.

Informacja o planowanych zwolnieniach grupowych w Agorze pojawiła się na początku października.

Zobacz: Agora rozpoczyna procedury konsultacji w sprawie zwolnień grupowych

Dzisiaj w komunikacje giełdowym Spółka poinformowała, że jej Zarząd podjął uchwałę o rozpoczęciu procedury konsultacji w sprawie zwiększenia liczby osób objętych zwolnieniem grupowym. Według pierwotnych planów zwolnienia miały obejmować do 135 osób. Zarząd Agora S.A. chce jednak zwiększyć tę liczbę do około 190.

(…) Intencją Zarządu Agory S.A. jest zwiększenie liczby osób objętych zwolnieniem grupowym ze 135 do około 190 zatrudnionych w Agorze S.A. (9,6% zatrudnionych w Spółce na dzień 6 grudnia 2016 roku).

Zarząd Spółki w dniu 6 grudnia 2016 roku zwróci się do związku zawodowego działającego przy Spółce i rady pracowników Spółki o przystąpienie do konsultacji w powyższej sprawie oraz powiadomi właściwy urząd pracy o zamiarze zwiększenia liczby osób objętych zwolnieniami grupowymi w Spółce (…) – czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, że w październikowym oświadczeniu jako przyczynę zaistniałej sytuacji Agora podała panującą od dłuższego czasu recesję rynkową dotyczącą wydatków na reklamę w prasie oraz spadek sprzedaży prasy.

Treść dzisiejszego komunikatu jest dostępna TUTAJ.

Comments

comments

41
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...