Żużlowe emocje w Motowizji

Informacja Prasowa - 29.07.2021
127

Żużlowe emocje w Motowizji

Żużlowe emocje w Motowizji

W piątek i sobotę kolejne emocje z 2. Ligą Żużlową w Motowizji. Na początek Wilki z Wittstock przeegzaminują Diabły z Landshut, a następnie spróbują pomieszać szyki faworytom w Rawiczu.

Drużyna Wolfe Wittstock wciąż pozostaje bez zwycięstwa zajmując ostatnie miejsce w tabeli. Z każdą rozgrywaną kolejką klubowi Franka Mauera zostaje coraz mniej szans na zakończenie tego sezonu z jakimkolwiek dorobkiem punktowym. Mecz z Landshut Devils to dla gospodarzy niezwykle prestiżowe spotkanie – nie dość, że o ligowe punkty, to jeszcze o żużlowe panowanie na niemieckiej ziemi. Diabły w ostatnim meczu wygrały po niezwykle emocjonującej walce z Lokomotiwem Daugavpils, odwracając losy spotkania w połowie rywalizacji.

Jako menedżer nie przeżyłem nigdy takiego meczu, kiedy 10. punktową stratę udałoby się odrobić i wygrać ostatecznie różnicą 13. punktów. Burza mózgów była kluczowa do zwycięstwa w tym meczu, co pokazało jak ważna jest współpraca w zespole. Nasza drużyna bardzo się wspiera i pomaga sobie nawzajem, co przynosi rezultaty – podkreśla opiekun Diabłów Sławomir Kryjom.

Kai Huckenbeck i spółka wygrali pierwszy mecz z Wolfe 59:30. Zatem o punkt bonusowy nie będzie im trudno, zresztą zwycięstwo gości też jest prawdopodobne. Wiele będzie zależeć od zestawienia gospodarzy na to spotkanie i pogody, jaka będzie towarzyszyć piątkowym zawodom w Brandenburgii.

W sobotę ekipa Marcina Sekuli zamelduje się w Rawiczu. Najważniejsze pytanie przed meczem wicelidera czyli Metaliki Recycling Kolejarza z outsiderem ligi czyli drużyną Wolfe tyczy się stanu zdrowia i obecności Jaimona Lidsey, który w niedzielnym spotkaniu na Łotwie doznał wstrząsu mózgu. Gospodarze raczej nie będą ryzykować i w spotkaniu z ostatnią drużyną ligi postawią na w pełni zdrowych zawodników, którzy powinni bez problemu poradzić sobie z niemiecką ekipą. Zespół Romana Jankowskiego prezentuje w tym sezonie wyborną formę, którą już szykuje na najważniejsze mecze w fazie play-off. Konfrontacja z Wilkami będzie dla Niedźwiadków rozgrzewką przed decydującą częścią rozgrywek. Pierwszy mecz wygrali 53:36, więc na swoim torze powinni co najmniej powtórzyć ten rezultat.

  • piątek 30 lipca godz. 15:45 – MSC Wölfe Wittstock – Trans MF Landshut Devils – transmisja meczu
  • sobota 31 lipca, godz. 11:45 – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – MSC Wölfe Wittstock – transmisja meczu
  • wtorek 3 sierpnia, godz. 17:30 – MSC Wölfe Wittstock – Trans MF Landshut Devils – retransmisja meczu
  • wtorek 3 sierpnia, godz. 21:00 – Magazyn 2. Ligi Żużlowej
  • środa 4 sierpnia, godz. 17:30 Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – MSC Wölfe Wittstock – retransmisja meczu

Comments

comments

127
Komentarze
Sonda

Czy przypadek jazdy autem po alkoholu, dokonanej przez Beatę Kozidrak, będzie miał wpływ na jej dalszą karierę ??

Loading ... Loading ...