Zrozumieć autyzm – Rafał Gębura i LifeTube dla Fundacji JiM

Informacja Prasowa - 15.04.2019
114

Zrozumieć autyzm - Rafał Gębura i LifeTube dla Fundacji JiM

Zrozumieć autyzm – Rafał Gębura i LifeTube dla Fundacji JiM

Według tegorocznego raportu “Dostępność przestrzeni publicznej dla osób ze spektrum autyzmu” aż 60% z nich oraz ich bliskich spotkało się z krytycznymi spojrzeniami, 46% usłyszało negatywne komentarze, a wobec 12% zachowywano się wręcz agresywnie. Według autora raportu – Fundacji JiM – takie zachowania wynikają wprost w braku wiedzy. Na to postanowił zareagować Rafał Gębura, odwiedzając siedzibę Fundacji i przeprowadzając wywiady bliskimi jej podopiecznych. Rozmowy z matkami oraz wypowiedź jednej osoby ze spektrum autyzmu pozwalają na poznanie ich osobistych historii oraz pokazują, czym tak naprawdę jest spektrum autyzmu.
Wizyta w Fundacji JiM i bezpośredni kontakt z osobami z autyzmem to doświadczenie, po którym trudno wrócić do przyziemnych spraw i codziennych obowiązków. Za pierwszym razem pojechałem tam z ciekawości. Za drugim – z poczuciem misji i silną potrzebą, aby przybliżyć widzom świat osób z autyzmem. Dlaczego warto? Możemy na tym jedynie skorzystać

– tłumaczy twórca kanału 7 Metrów Pod Ziemią.

Film Rafała, choć budzący silne emocje i nastawiony na wzbudzenie empatii wśród widzów, ma również jasny, edukacyjny cel – umożliwia poznanie i zrozumienie mentalności osób ze spektrum autyzmu. Twórcy internetowi są idealni do komunikacji akcji społecznych – potrafią zbudować naturalną, bliską widzowi narrację wokół trudnego zazwyczaj tematu.

Comments

comments

114
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...