Zostań Świętym Mikołajem dla dzieci z Akademii Przyszłości

Redakcja PR - 04.12.2018
202

Już 6 grudnia #dzienswiatecznychskarpet

Jeśli chcesz sprawić mądry prezent na Mikołajki, kup świąteczne skarpety od TK Maxx. Dochód ze sprzedaży każdej pary skarpetek ze specjalnej kolekcji trafi do Akademii Przyszłości. Dodatkowo, za każde zdjęcie w dowolnych świątecznych skarpetach zamieszczone na Facebooku lub Instagramie w dniu 6 grudnia, TK Maxx przekaże dodatkowe 5 złotych na Akademię Przyszłości.

Akademia Przyszłości to ogólnopolski program edukacyjny adresowany do dzieci z trudnościami w szkole. Jej podopieczni to zarówno uczniowie nieradzący sobie w nauce, jak i mający problemy w kontaktach z rówieśnikami i w integracji społecznej. Celem programu jest zmiana ich historii: budowanie w dzieciach poczucia własnej wartości oraz rozwijanie ich sprawczości i pewności siebie. W tym roku szkolnym Akademia odbywa się już po raz szesnasty i bierze w niej udział 2400 dzieci w całej Polsce. TK Maxx wspiera Akademię od czterech lat, Dzień Świątecznych Skarpet organizuje zaś już po raz trzeci.

Skarpetki dla wszystkich

Skarpetki z dobroczynnej kolekcji dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych – od bardziej stonowanych, z motywami nawiązującymi do płatków śniegu, po odważne i różnokolorowe z postaciami, które kojarzą się ze świętami Bożego Narodzenia – Świętym Mikołajem, reniferami, ale nie tylko. Oprócz skarpet dla kobiet i mężczyzn TK Maxx po raz pierwszy oferuje w tym roku również skarpetki w rozmiarach dla dzieci.

5 zł za post? Takie cuda tylko w Dzień Świątecznych Skarpet.

Akademię Przyszłości można wesprzeć wraz z TK Maxx nie tylko kupując skarpetki, ale także wykorzystując media społecznościowe. Wystarczy udostępnić swoje zdjęcie w dowolnych świątecznych skarpetkach albo umieścić krótki film lub zabawny boomerang ze skarpetkami w roli głównej na Instagramie lub w formie komentarza pod postem na Facebooku informującym o akcji: https://bit.ly/2QvoZgO, dodać do tego hasztag #dzienswiatecznychskarpet oraz oznaczyć w poście lub komentarzu @tkmaxx i @akademiaprzyszlosci, a za każdą taką publikację TK Maxx przekaże Akademii Przyszłości 5 zł! Finał akcji 6 grudnia, w Mikołajki, które TK Maxx po raz trzeci ogłasza Dniem Świątecznych Skarpet.

Do kogo trafi pomoc?

Ania chciałaby zostać malarką, Michał zamierza nauczyć się teleportacji, a Natalia marzy, by na świecie nie było alkoholu. Mają wielkie plany i wspaniałą wyobraźnię, ale brak im pewności siebie. Podopieczni Akademii Przyszłości to „mali ludzie z długą historią”, niepozbawioną przykrości i rozczarowań. Udział w programie to dla nich szansa, by rozwinęli skrzydła i uwierzyli w siebie.

 

 

Zostań Aniołem

Małych studentów Akademii Przyszłości można też wesprzeć również bezpośrednio. Na stronie akademiaprzyszlosci.org.pl została otwarta baza historii wszystkich podopiecznych programu. Dzięki niej można ich lepiej poznać, przeczytać, jakie mają marzenia, mocne strony oraz trudności, a także kim chciałyby zostać, gdy dorosną. Każde dziecko, które uczestniczy w programie, otrzymuje swojego indywidualnego tutora-wolontariusza, z którym spotyka się raz w tygodniu i pracuje nad rozwijaniem swoich mocnych stron. Powinno mieć również osobistego darczyńcę, czyli osobę, która funduje mu Indeks Sukcesów. Zakup Indeksu przez darczyńcę zapewnia możliwość finansowania programu, dziecku zaś daje świadomość, że jego staraniom ktoś kibicuje i nie ogranicza się w tym do deklaracji, ale naprawdę inwestuje w jego rozwój. Dla kogoś, kto dotąd słyszał najczęściej, że jest beznadziejny, to niebywałe dowartościowanie i motywacja. Zakupu indeksu dla wybranego można dokonać przez stronę Akademii.

Comments

comments

202
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...