„Trash challenge”. Wirtualna Polska podjęła wyzwanie!

Redakcja PR - 21.03.2019
261

"Trash challenge". Wirtualna Polska podjęła wyzwanie!

„Trash challenge”. Wirtualna Polska podjęła wyzwanie!

#trashchallenge 

Nowa akcja, która miejmy nadzieję, opanuje cały świat.  Sami zabijamy siebie zabijając naszą planetę. Cierpi środowisko naturale, cierpią zwierzęta, ptaki, owady i wszystkie żywe istoty z ludźmi na czele. Przez wiele lat nie dostrzegaliśmy problemu. Nie wiedzieliśmy, że wieloryb może przypadkiem połknąć 40 kilogramów plastiku by umrzeć płacząc.

Najwyższa pora byśmy wszyscy zrozumieli, że dawno temu, założyliśmy sobie pętle na szyję. Ta zaciśnięta jest już bardzo mocno. Aby była jasność – z każdym dnie coraz bardziej jest mocna i skuteczna.

Ludzie z Wirtualnej Polski (bo tam pracuje kilku gości, którzy są wyjątkowo bystrzy)  również to wiedzą. Poszli krok dalej. Zakasali rękawy i oczyścili mały kawałek okolic Warszawy i co najważniejsze dali przykład innym. 

Bierzmy się wszyscy za #trashchallenge !!!

Jerzy Ciszewski

*****

„Trash challenge”. Wirtualna Polska podjęła wyzwanie!

Był ice bucket challenge, był 10 years challenge, teraz czas na trash challenge. Zasady są proste – znajdź zaśmiecone miejsce i je posprzątaj. Do akcji dołączamy i my – Wirtualna Polska – i rzucamy wyzwanie pozostałym mediom: zróbcie to lepiej od nas!

Prywatny las w podwarszawskim Celestynowie przed i po wizycie redakcji WP

Prywatny las w podwarszawskim Celestynowie przed i po wizycie redakcji WP (WP.PL, Fot: Maciej Stanik)

 Wierzymy, że #trashchallenge to szczególnie wartościowa akcja. Zamiast oblewać się zimną wodą czy chwalić się starymi zdjęciami, wolimy robić coś naprawdę fajnego. Tym razem nie poprzestaniemy na pisaniu: już wzięliśmy sprawy – dosłownie – w swoje ręce.

Zaczęło się od wpisu na Facebooku, w którym jeden z użytkowników zamieścił dwa zdjęcia. Na jednym – dzikie wysypisko, na drugim – to samo miejsce wysprzątane na błysk. „Nowe wyzwanie dla was, znudzone nastolatki. Zróbcie zdjęcie miejsca, które potrzebuje sprzątania i pokażcie, co z nim zrobiliście”.

WP angażuje się w akcję

Post zadziałał na naszą wyobraźnię, postanowiliśmy działać. Dzięki pomocy Lasów Państwowych trafiliśmy do miejsca, które naprawdę wymagało posprzątania. W 11 osób i w godzinę uzbieraliśmy 30 worków śmieci (w tym przynajmniej jeden samochód w częściach). Zamówiliśmy kontener, a odpady zostały wywiezione z lasu przez wyspecjalizowaną firmę współpracującą z lasami państwowymi. Przypominamy: las to nie miejsce dla śmieci.

Comments

comments

261
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...