Znany dziennikarz Krzysztof Leski nie żyje. Podejrzewany o zabójstwo w rękach policji

Informacja Prasowa - 07.01.2020
142

Znany dziennikarz Krzysztof Leski nie żyje. Podejrzewany o zabójstwo w rękach policji

Znany dziennikarz prasowy i telewizyjny Krzysztof Leski nie żyje, padł ofiarą zabójstwa. Domniemany sprawca najprawdopodobniej sam się zgłosił na policję, został zatrzymany – dowiedział się tvn24.pl.

Fot. Agencja Gazeta

Fakt zatrzymania 24-latka, który miał przyznać się do zabójstwa Krzysztofa Leskiego, potwierdziliśmy u rzecznika prokuratury okręgowej w Warszawie prokuratora Łukasza Łapczyńskiego.

 

– Mężczyzna został zatrzymany w Krakowie, aktualnie przebywa w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w Warszawie – przekazał nam prokurator Łapczyński. – Po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego prokurator przystąpi do wykonywania czynności procesowych z zatrzymanym, prawdopodobnie jeszcze dziś.

 

Według informacji śledczych zatrzymany 24-latek i Krzysztof Leski znali się od jesieni ubiegłego roku. W ostatnich miesiącach mężczyzna mieszkał w mieszkaniu należącym do pokrzywdzonego.

Poniżej publikujemy oświadczenie prokuratury w sprawie śmierci Krzysztofa Leskiego:

Prokuratura Rejonowa Warszawa Wola w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa Krzysztofa L.

Ciało w/w zostało ujawnione wczoraj w zajmowanym przez niego mieszkaniu na Warszawskiej Woli.

Również wczoraj zatrzymano osobę podejrzewaną o dokonanie czynu – 34 letniego mężczyznę. (W/w zgłosił się do funkcjonariuszy Policji patrolujących Rynek Główny w Krakowie oświadczając, iż w nocy z 31/12.2019 na 01.01.2020 pozbawił życia Krzysztofa L. wskazując sposób, w jaki to zrobił oraz przekazując informację, gdzie do tego doszło. Policjanci natychmiast przystąpili do weryfikacji informacji i wyniku podjętych czynności zostały one potwierdzone. Następnie już z udziałem prokuratora przeprowadzono oględziny zwłok oraz miejsca ich ujawnienia, zabezpieczono materiał dowodowy).

Po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego dziś prokurator przedstawił 34-letniemu Łukaszowi B. zarzut zabójstwa pokrzywdzonego poprzez zadanie rany ciętej szyi.

Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień.

Prokurator skierował do Sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie. Posiedzenie Sądu odbędzie się jutro.

Z poczynionych na tym etapie ustaleń wynika, iż zatrzymany i pokrzywdzony znali się od jesieni ubiegłego roku. Poznali się na terenie jednej z placówek medycznych w Warszawie. W ostatnim czasie zatrzymany zamieszkiwał w mieszkaniu należącym do pokrzywdzonego.

Na obecnym etapie śledztwa nie przekazujemy szerszych informacji o przebiegu zdarzenia. Wobec stanowiska procesowego podejrzanego – przyznał do zarzucanego mu czynu, ale jednocześnie odmówił złożenia wyjaśnień, ustalenie przebiegu zdarzenia będzie wymagało przeprowadzenia szeregu ekspertyz i opinii w oparciu o ślady i dowody zabezpieczone na miejscu zabójstwa.

***

Krzysztof Leski – kim był?

Krzysztof Leski działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, był redaktorem naczelnym „Biuletynu Informacyjnego NZS” na Politechnice Warszawskiej. Za tę działalność był internowany po wprowadzeniu stanu wojennego. W latach 1989-91 pracował w „Gazecie Wyborczej”, a następnie przez całą dekadę współpracował z TVP. Pracował również jako korespondent brytyjskich mediów, między innymi „Daily Telegraph” oraz BBC.

W ostatnich latach nie pracował czynnie w zawodzenie dziennikarskim, udzielał się w mediach społecznościowych prowadząc między innymi popularny blog i konto na Twitterze.

źródło: tvn24.pl, wiadomosci.onet.pl

 

Comments

comments

142
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...
Zapisz się na newsletter
aby otrzymywać newsletter wypełnij poniższe pola