Znana ilustratorka stworzyła plakaty namawiające do zakochania się w Nowej Hucie i Czyżynach  

Informacja Prasowa - 13.02.2019
209

Znana ilustratorka stworzyła plakaty namawiające do zakochania się w Nowej Hucie i Czyżynach  

Znana ilustratorka stworzyła plakaty namawiające do zakochania się w Nowej Hucie i Czyżynach

 Czy Nowa Huta i Czyżyny to miejsca, w których też można się zakochać? Przekonać do tego mają specjalne walentynkowe plakaty. Zaprojektowała je znana ilustratorka.

Brała już na warsztat Warszawę i Wisłę oraz Bałtyk w sezonie, teraz Katarzyna Bogucka, znana m.in. ze swoich ilustracji publikowanych w „Wysokich Obcasach” oraz w dziesiątkach książek dla dzieci, przekonywać będzie do zakochania się… w Nowej Hucie i Czyżynach.

Wszystko za sprawą plakatów, jakie właśnie stworzyła rysowniczka i designerka. Nowo powstałe, wielkoformatowe  grafiki, które od jutra będą dostępne w Krakowie, pokazują to, co najciekawsze w tych częściach miasta – klimat i ludzi.

Bogucka, która od lat znana jest ze swoich plakatów przedstawiających w zabawny sposób m.in. polskie miasta, ciekawych ludzi i sceny z życia codziennego, widzi Nową Hutę i Czyżyny jako miejsce, w którym króluje dobra zabawa, życzliwość i przyjaźń pomiędzy sąsiadami.

Siłą tych części Krakowa – według ilustratorki – są ludzie tworzący tutejszą społeczność. Na plakatach można znaleźć kilkudziesięciu bohaterów podpatrzonych na ulicy. Są wśród nich m.in. artyści, aktywni seniorzy, uliczni grajkowie, rowerzyści, ojcowie z wózkami oraz studenci

Do ich zobrazowania graficzka sięga po estetyczne kody kultowych już grafik okresu PRL, przetwarza je jednak na język nowoczesnej ilustracji. Na nietypowy pomysł promocji tych części miasta wpadło z okazji Walentynek Centrum Handlowe Czyżyny. Cel? Sprawić, że mieszkańcy Krakowa na nowo odkryją Nową Hutę i Czyżyny oraz zakochają się w tej części miasta.

– Chcieliśmy pokazać, jak ciekawym miejscem jest Nowa Huta i Czyżyny, jak bardzo się te miejsca zmieniają, pięknieją, jak ekscytują  i przyciągają ludzi z różnych środowisk. Skupiliśmy się na klimacie tej części Krakowa, pokazując przede wszystkim mozaikę ludzi tworzących wielobarwne sąsiedztwo – mówi Zofia Suchy dyrektor Centrum Handlowego Czyżyny  w Krakowie.

Jak podkreślają pomysłodawcy, wybór na autorkę plakatów Katarzyny Boguckiej nie był przypadkowy. –  Plakaty ilustratorki kipią kolorami i wyraźnymi postaciami, a kreską nawiązują chociażby do plakatów BHP z minionej epoki. Sporo w nich także typowo polskich motywów, ale ujętych w zabawnym tonie. Ten unikalny charakter pasuje do tej części Krakowa, który znany jest ze swoich klimatów vintage  – dodaje.

Prace stworzone przez Bogucką będzie można oglądać w CH Czyżyny od 14 do 16 lutego. Specjalnie na potrzeby ich prezentacji na pasażu centrum handlowego odtworzone zostanie nowohuckie mieszkanie.

Przestrzeń ta zostanie wypełniona nowymi meblami, a także dodatkami vintage z epoki, jakie dostarczy Muzeum PRL w Nowej Hucie.  Partnerem projektu jest także Fundacja Promocji Nowej Huty, która 15 lutego pojawi się w tu ze swoją ekspozycją.

Plakaty w zdobyć je będzie można natomiast tylko przez 3 dni, od 14do 16 lutego. Jednym ze sposobów będzie wymiana paragonów za zakupy zrobione w CH Czyżyny na min. 200 zł i na maksymalnie 2 paragonach. Każdego dnia na klientów czekać będzie 400 plakatów. Organizowane będą także konkursy na Facebooku,  w których będzie można zdobyć plakaty.

– Ilustracje są unikalne i wydrukowane zostały w ograniczonej, łącznej liczbie 1200 egzemplarzy. Zależy nam na tym, aby nie miały one masowego charakteru i znalazły się w domach osób, które naprawdę kochają lub chcą zakochać się w Nowej Hucie i Czyżynach – mówi Zofia Suchy.

***

Katarzyna Bogucka, urodzona w 1985 roku. Obroniła dyplom z malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Głównie pracuje jako ilustratorka książek dla dzieci. W 2013 dostała Nagrodę Specjalną Nami Island International Illustration Concours for Picture Book Illustrations w Seulu oraz wzięła udział w wystawie ilustracji w Bolonii. W 2015 wraz z Szymonem Tomiło otrzymała wyróżnienie Bologna Ragazzi Award w kategorii Book&Seeds za „Wytwórnik kulinarny”. W tym samym roku zdobyła złoty medal Satyrykonu w Legnicy. Tworzy także ilustracje do magazynów, dla marek odzieżowych i klientów komercyjnych.

Print

Comments

comments

209
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...