Znana blogerka testuje ekologiczne rolnictwo

Informacja Prasowa - 16.10.2019
98

Znana blogerka testuje ekologiczne rolnictwo

Polska Izba Żywności Ekologicznej – organizator kampanii „Eko jemy – nie marnujemy” nawiązała współpracę z Iloną Kostecką, autorką popularnego bloga parentingowo – lifestylowego „Mum and the city”.  W ramach współpracy Ilona z całą rodziną została zaproszona do odwiedzenia gospodarstwa ekologicznego, by na własne oczy mogli przekonać się, na czym polega rolnictwo ekologiczne.

Autorka bloga „Mum and the city” wraz z  rodziną odwiedzili gospodarstwo w Sątyrzu w województwie zachodniopomorskim, prowadzone przez Piotra i Jolantę Woźnickich, którzy są producentami certyfikowanej żywności ekologicznej i członkami Polskiej Izby Żywności Ekologicznej. Właściciele gospodarstwa oprowadzili gości po polach uprawnych, szklarni i pokazali sposób wytwarzania swoich specjalności – niepasteryzowanych kiszonek z warzyw: kapusty, marchewki, buraków, rzodkiewek, pomidorów czy autorskiej wersji koreańskiego kimchi.
Autor zdjęcia: Mum and the city

Autor zdjęcia: Mum and the city

Blogerka wypytała o kwestie, które nurtują większość konsumentów: czym różni się certyfikowana żywność ekologiczna od konwencjonalnej, dlaczego jest droższa, jakie ma wartości oraz czy żywność ekologiczna znaczy to samo co bio i organic. Ilona wraz z rodziną mogli w praktyce zobaczyć, jak wygląda praca przy uprawie ekologicznych warzyw, gdzie nie stosuje się agrochemii.

Takie inicjatywy są dla nas bardzo cenne, bo przybliżają konsumentom ideę rolnictwa ekologicznego, pokazują, ile wysiłku wymaga produkcja certyfikowanej bio żywności – komentuje Krystyna Radkowska, prezes Polskiej Izby Żywności Ekologicznej.

– Certyfikat eko, to nie jest „ściema” ani marketingowy chwyt. Stoi za nim szereg warunków, które musi spełnić produkt na każdym etapie produkcji – dodaje Radkowska.

Autor zdjęcia: Mum and the city

Autor zdjęcia: Mum and the city

Autor zdjęcia: Mum and the city

Autor zdjęcia: Mum and the city

Relacja z wyjazdu Mum and the city do eko gospodarstwa w Sątyrzu jest dostępna na blogu: https://mumandthecity.pl/zywnosc-ekologiczna/

Comments

comments

98
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...