Znamy trójkę finalistów konkursu FIRESTONE Headliners of Tomorrow

Jerzy Ciszewski - 03.04.2019
262

Znamy trójkę finalistów konkursu FIRESTONE Headliners of Tomorrow

Znamy trójkę finalistów konkursu FIRESTONE Headliners of Tomorrow

Jury pod przewodnictwem Brodki, wybrało trzech finalistów konkursu FIRESTONE Headliners of Tomorrow. W tym roku szansę występu na Open’er Festival otrzymali Erith oraz zespoły Żal i The Bullseyes. O tym, kto zagra na Firestone Stage zadecyduje publiczność w głosowaniu online, które wystartuje już 2 kwietnia.

Trójka finalistów trzeciej edycji konkursu FIRESTONE Headliners of Tomorrow została wybrana spośród niemal 650 młodych i utalentowanych muzyków, którzy zgłosili się do konkursu.

Erith, a właściwie Martyna Biłogan, to 24 – latka z Gliwic. Komponuje muzykę i pisze teksty. Jej twórczość balansuje na granicy psychodelicznego popu i elektronicznego folku. W 2018 roku wydała swoją debiutancką płytę „Speed of Light”, która została świetnie przyjęta przez krytyków. Od kilku lat stale powiększa się grono jej fanów zafascynowanych niebanalnym stylem i odważnym  łączeniem różnych gatunków muzycznych.

ŻAL to warszawski duet elektroniczno-gitarowy, założony przez muzyków z dużym bagażem artystycznych doświadczeń. Członkowie zespołu to odpowiedzialny za warstwę elektroniczną Aleksander Żurowski oraz Jakub Buchner – wokalista i gitarzysta. Swoją twórczość określają jako sympatyczną taneczno – piosenkową muzykę dobrą do nucenia i stukania nóżką. Vintage’ową taneczną elektronikę rodem z lat 80. okraszają brudnymi gitarowymi solówkami i elementami trip hopu.

The Bullseyes to rockowy duet z Leszna, w którego skład wchodzą Mateusz Jarząbek i Darek Łukasik. Ich muzyka to mieszanka rocka alternatywnego i indie z wyraźnym garażowym duchem. Punkowa spontaniczność połączona z przemyślaną prostotą. Wszystko to wzbogacone nieustanną próbą szukania świeżości w przepełnionym powtarzalnością gatunku. Przyświeca im idea: skocznie, prosto i bezpośrednio, z odpowiednią dawką nieokiełznanego staroświeckiego szumu.

„W tym roku mieliśmy rekordową liczbę zgłoszeń i wyłonienie czołowej trójki było nie lada wyzwaniem. Każdy z finalistów porusza się wśród innych gatunków, wszyscy mają bardzo wyraźny, własny styl. W ich twórczości znajdziemy elektronikę, pop, rocka, a nawet folk. Jestem bardzo ciekawa tego, kogo wybiorą internauci. To będzie naprawdę twardy orzech do zgryzienia.” – podsumowuje Brodka.

Finaliści wzięli udział w specjalnie zorganizowanej sesji live oraz warsztatach muzycznych z jury. Zwycięzcę tegorocznej edycji konkursu wybiorą internauci, głosując na wybrany utwór pomiędzy 2 a 16 kwietnia na stronie www.konkursfirestone.pl.

Na głosujących czekają nagrody. Fani, którzy po oddaniu głosu dodatkowo uzasadnią swoją decyzję, otrzymają szansę wygrania między innymi biletów na Open’er Festival.

Osiemnasta edycja festiwalu odbędzie się w dniach 3 – 6 lipca 2019 roku na terenie Lotniska Gdynia – Kosakowo. Więcej informacji na www.opener.pl

Comments

comments

262
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...