Znamy prelegentów 7. edycji Blog Forum Gdańsk 2016

Informacja Prasowa - 30.08.2016
276

Znamy listę prelegentów tegorocznego Blog Forum Gdańsk

Już za niespełna miesiąc, w dniach 24-25 września, w kompleksie Europejskiego Centrum Solidarności odbędzie się Blog Forum Gdańsk – najważniejsze spotkanie blogerów i twórców internetowych w Polsce. Gościem specjalnym będzie Clive Thompson – uznany dziennikarz i bloger „The New York Times”. Partnerem strategicznym został T-Mobile Polska. 

Blog Forum Gdańsk to najważniejsze w Polsce spotkanie blogerów. Jest nie tylko interdyscyplinarną konferencją, podczas której uczestnicy rozwijają swoje kompetencje, ale też okazją do szerokiego networkingu. #BFGdansk co roku proponuje program na bardzo wysokim poziomie, który dzięki zaproszonym gościom – autorytetom w swoich dziedzinach – czyni z tego wydarzenia przestrzeń do rozważań na istotne tematy kulturalne i społeczne.

Tegoroczna edycja przebiegnie pod hasłem „Czy blogerzy zmieniają świat na lepsze?”.

W Gdańsku – mieście wolności – poszukiwanie odpowiedzi na tak postawione pytanie jest jak najbardziej uprawnione, a dyskusja o roli twórców internetowych, ich prawach i powinnościach, wręcz niezbędna, w obliczu zmieniającej się na naszych oczach komunikacji za pomocą nowych mediów – mówi Anna Zbierska, z-ca dyrektora Wydziału Promocji, Informacji i Komunikacji Społecznej w Gdańsku, organizatora #BFGdansk.

Tradycją Blog Forum Gdańsk jest zapraszanie nie tylko gości zagranicznych, którzy często w Polsce goszczą po raz pierwszy, ale także polskich uznanych reprezentantów świata komunikacji i mediów, naukowców czy autorów bestsellerów. Do tej pory, w 7-letniej historii, uczestnicy #BFGdansk mieli okazję posłuchać Austina Kleona, Briana Solisa, Johna Biggsa, Michaela Anti, Edwina Bendyka, Marii Czubaszek, Moniki Jaruzelskiej, Tomasza Machały, o. Leona Knabita, Jurka Owsiaka, Piotra Waglowskiego, prof. Jerzego Bralczyka, Michała Broniatowskiego, Grzegorza Miecugowa, Filipa Niedenthala i wielu innych.

W tym roku na scenie #BFGdansk wystąpi Clive Thompson, światowej sławy dziennikarz, piszący m.in. dla The New York Times, Wired czy Smithsonian Magazine, bloger i autor hitowego „Smarter Than You Think: How Technology is Changing Our Minds For the Better”.

Pośród zaproszonych osobistości znaleźli się m.in.: światowej sławy psychofarmakolog, neurobiolog i biochemik, profesor Jerzy Vetulani; operator filmowy i scenarzysta, Sławomir Idziak czy dziennikarz Jarosław Kuźniar. Ale także ks. Jacek Stryczek – pomysłodawca, współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia WIOSNA, Mariusz Szczygieł, który w rozmowie z Konradem Kruczkowskim opowie o warsztacie pracy reportażysty, czy Krzysztof Gonciarz – producent wideo, prowadzący kanały na YouTube o łącznej liczbie ponad miliona subskrybentów.

Partnerem strategicznym tegorocznej edycji został T-Mobile Polska.

Widzimy wszyscy jak sieci mobilne i upowszechnienie Internetu korzystnie wpływają na komunikację międzyludzką, w tym na rozwój blogosfery. Wydaje się więc, że moment na nawiązanie współpracy mamy idealny – 25-lecie Internetu w Polsce i 20-lecie działalności T-Mobile – pierwszego operatora komórkowego w Polsce.” – wyjaśnia Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej T-Mobile Polska – Obecność na #BFGdansk to nie tylko forma realizacji naszej strategii prowadzenia dialogu i relacji ze społecznością cyfrowych entuzjastów. Dostrzegamy misję, jaka przyświeca Blog Forum Gdańsk – rozwijania przyszłych liderów opinii w cyfrowej komunikacji i cieszymy się że będziemy mogli mieć w tym swój udział.” – dodaje.

W ramach współpracy z T-Mobile Polska powstanie m.in. specjalny raport o polskiej blogosferze sporządzony przez Natalię Hatalską – eksperta komunikacji i badaczkę trendów, oraz zorganizowana zostanie debata dotycząca przyszłości komunikacji cyfrowej. T-Mobile Polska zapewni także transmisję na żywo z konferencji.

Wszystkie informacje na temat tegorocznej edycji Blog Forum Gdańsk – www.blogforumgdansk.pl. 

Pełna lista prelegentów:  http://blogforumgdansk.pl/images/bfg_prelegenci.gif

Bieżąca komunikacja Blog Forum Gdańsk:

https://www.facebook.com/BlogForumGdansk

https://twitter.com/BlogForumGdansk

https://twitter.com/TMobilePolska

Comments

comments

276
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...