Zmieniają światowy rynek edukacji i właśnie pozyskali 4,5 miliona złotych

Informacja Prasowa - 10.08.2018
41

Zmieniają światowy rynek edukacji i właśnie pozyskali 4,5 miliona złotych

Komputery oraz urządzenia przenośne wyposażone w dostęp do internetu zrewolucjonizowały nasze postrzeganie świata. Zrewolucjonizowały także sposób, w jaki możemy się uczyć i przyswajać wiedzę. Udowadnia to NUADU, polska firma z Trójmiasta, która w szybkim tempie przekształca się z lokalnego start-upu w globalnego gracza na międzynarodowym rynku technologii edukacyjnych – i która właśnie pozyskała 4,5 mln złotych na rozwój od funduszu Luma Ventures, inwestującego w innowacyjne spółki technologiczne.

NUADU to oparte o dane spersonalizowane środowisko nauczania (Data Driven Personalized Learning Environment), w którym osadzone są zasoby dydaktyczne (ćwiczenia i baza wiedzy zgodna z podstawa programową) oraz unikalne mechanizmy logiki systemu (pozwalające na tworzenie adaptywnych ścieżek edukacyjnych). Środowisko zarządza weryfikacją poprawności rozwiązywanych zadań, dynamicznie dopasowuje poziom ich trudności do stanu wiedzy ucznia oraz na bieżąco informuje zarówno ucznia, jak i nauczyciela o postępach w nauce.

Rozwiązanie NUADU dostarczane jest w postaci modelu SaaS (“software as a service”), co minimalizuje trudności związane z instalacją i późniejszymi aktualizacjami. Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne oraz desktopy. Obecnie z powstałego w 2016 roku systemu, w Polsce skorzystało 80 000 dzieci w ponad 200 szkołach. Dodatkowo, w wyniku wygranego przetargu NUADU jest wdrażane na szeroką skalę w Gdyni. Wkrótce 11 000 uczniów i 2 000 nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów zasili szeregi użytkowników rozwiązania. Oprócz Polski, na świecie NUADU posiada ponad 45 000 aktywnych i płacących za dostęp użytkowników. Wielu z nich pochodzi z krajów azjatyckich takich jak Singapur, Tajlandia, Malezja, Filipiny, Indonezja.

„1,3 mld uczniów na świecie, 17% wzrost rynku rozwiązań z kategorii EdTech przy jednoczesnym bardzo niskim poziomie cyfryzacji edukacji – to tylko kilka powodów dla których zdecydowaliśmy się na wsparcie NUADU. Nie mniej jednak, najważniejsza jest nasza wspólna wizja, w której to umożliwiamy wykorzystanie całego potencjału intelektualnego jednostki” – mówi Tomasz Cichowicz z Luma Ventures.

Środki z myślą o dalszym podboju Azji

Pieniądze pozyskane od funduszu Luma Ventures zostaną przeznaczone na dalszy rozwój produktu, ze szczególnym naciskiem na możliwości personalizacji systemu opartych na sztucznej inteligencji i machine learning oraz na ekspansję na rynki Dalekiego Wschodu.

Rozwijamy się bardzo dynamicznie, już w pierwszej połowie 2018 roku osiągnęliśmy niemal czterokrotność przychodu z poprzednich 12 miesięcy. Nasza aplikacja została dobrze przyjęta na rynkach azjatyckich, które charakteryzują się szybką implementacją rozwiązań z zakresu nowych technologii w edukacji. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozszerzenie naszej obecności w Azji

– KOMENTUJE PAWEŁ CZECH Z NUADU.

Nasze rozwiązanie wspomaga nauczycieli w projektowaniu środowiska edukacyjnego zorientowanego na proces oraz zapewnia możliwość dostosowywania do uczniów indywidualnego trybu nauczania. To co nas wyróżnia to wizja edukacji opartej o dane. W niedalekiej przyszłości przewidujemy pełne wykorzystanie potencjału mechanizmów uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji w tworzeniu dynamicznych, adaptywnych PLE (personal learning environment). Cieszymy się, że Luma Ventures rozumie i wspiera nas w zakresie rozwoju wizji data-driven edukacji – dodaje Marcin Krasowski z Nuadu.

Luma Ventures to fundusz skupiający się na projektach, które oferują rozwiązania skupiające się na budowaniu wartości biznesowej dzięki nauce o danych. Fundusz wspiera firmy niezależnie od branży czy modelu biznesowego, a potencjalnych celów inwestycyjnych szuka nie tylko w Polsce ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Jednym z fundamentów działania Luma Venture jest szerokie wsparcie poza-finansowe dla start-upów, które pozwala na wspólne wypracowywanie lepszych rozwiązań i zwiększanie prawdopodobieństwa sukcesu przedsięwzięcia.

Strategia rozwoju NUADU nie kończy się na intensyfikacji działań w Azji. Aktualnie firma jest w trakcie ustanawiania obecności na rynku chińskim, a także uważnie bada dojrzały rynek Ameryki Północnej. Misją NUADU jest poprawa jakości edukacji poprzez wykorzystanie technologii, zapewnienie obiektywizmu, ogólnoświatowej dostępności oraz indywidualnego podejścia do uczniów. Realizacja tej misji zakłada zasięg globalny rozwiązania i NUADU zdaje się być na najlepszej drodze do realizacji tego celu.

Comments

comments

41
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...