Zmiany w Zespole Zarządzającym Wakacje.pl

Informacja Prasowa - 26.01.2021
22

Zmiany w Zespole Zarządzającym Wakacje.pl

Zmiany w Zespole Zarządzającym Wakacje.pl

Z początkiem lutego wejdą w życie zmiany w Zespole Zarządzającym Wakacje.pl S.A.  Wiceprezes Zarządu Damian Ozga, kierujący dotąd Departamentem Produktu i Sieci stacjonarnej, ustępuje ze stanowiska i zostaje w grupie Wakacje.pl w roli Prezesa Zarządu Parklot.pl. Na stanowisko VP Sales awansuje Krzysztof Zych. Nowego lidera obszaru produktu poznamy do końca pierwszego półrocza 2021.

Damian Ozga w nowej roli

Zmiany personalne i strukturalne w Wakacje.pl są konsekwencją ustaleń transakcyjnych z maja 2018 roku, kiedy Wakacje.pl kupiły zarządzaną przez Ozgę sieć My Travel. Dotyczyły terminu, w jakim Damian Ozga będzie zarządzał powierzonymi mu obszarami w strukturach spółki.

Ozga jako przedsiębiorca jest zaangażowany kapitałowo w inne biznesy, które w tak wyjątkowym czasie wymagają większej aktywności operacyjnej. Tym samym ustępuje ze stanowiska Wiceprezesa Zarządu odpowiedzialnego za produkt i sieć stacjonarną. Ozga zostaje jednak w strukturach grupy Wakacje.pl i zespole Dariusza Górznego na stanowisku Prezesa Zarządu Parklot.pl – spółki przejętej przez Wakacje.pl w 2018 roku. Jej oferta skupia się dostarczeniu miejsc parkingowych przy lotniskach w całej Polsce, a także w Niemczech i w Czechach. W Parklot.pl Damian będzie realizował strategię rozwoju biznesu w Polsce, a także ekspansji zagranicznej.

Przed nami wyzwania związane z wyjściem z kryzysu i ambitne plany dla sieci stacjonarnej, która ma wracać do normalności szybciej niż rynek, na sztandary strategiczne wzięliśmy też ofensywę w zakresie oferty produktowej. Oba te obszary wymagają więc pełnej atencji na poziomie Zespołu Zarządzającego, dlatego wraz z ustąpieniem Damiana Ozgi ze stanowiska podjąłem decyzję o rozdzieleniu odpowiedzialności za każdy z nich – mówi Dariusz Górzny, Prezes Zarządu Wakacje.pl S.A.

Rola Damiana Ozgi w zarządzie Wakacje.pl przypadła w dużej mierze na niezwykle trudny rynkowo okres, kiedy pełne rozwinięcie skrzydeł organizacji obiektywnie nie było możliwe, niemniej doświadczenie i kompetencje Damiana istotnie wpłynęły na to, jak skutecznie jako organizacja przez ten okres przeszliśmy. Na uporządkowanie portfolio, struktur i wyznaczenie strategicznych kierunków natarcia w obszarach produktu i sieci stacjonarnej. Cieszę się na dalszą bezpośrednią współpracę z Damianem w ramach Parklotu i jestem przekonany, że jeszcze nie raz zaskoczy on pozytywnie rynek – dodaje Dariusz Górzny.

Czas spędzony w Wakacje.pl był dla mnie bardzo owocny. Zbudowanie synergii i efektywności trzech marek po akwizycjach wymagało bardzo dużego zaangażowania, były to dla mnie doświadczenia nowe i wiele się w tym obszarze nauczyłem. Niezwykle cennym doświadczeniem, a zarazem sporym wyzwaniem w zakresie zarządzania obszarem produktu było wzięcie ogromnej odpowiedzialności za zabezpieczenie organizacji produktowo. Niemniej cieszę się, że swoje zadania udało mi się zrealizować dobrze, o czym świadczy kontynuacja współpracy w roli Prezesa zarządu PARKLOT Sp. z o.o. – mówi Damian Ozga.

Comments

comments

22
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...