Zmiany w redakcjach lokalnych „Gazety Wyborczej”

Informacja Prasowa - 02.12.2020
44

Zmiany w redakcjach lokalnych "Gazety Wyborczej"

Zmiany w redakcjach lokalnych „Gazety Wyborczej”

Maciej Nowakowski od 1 grudnia br. jest zastępca redaktora naczelnego Gazety Stołecznej, a nowym szefem olsztyńskiej redakcji został Norbert Kaczan. 

Maciej Nowakowski – do tej pory szef „Gazety Wyborczej” w Olsztynie – jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Z „Gazetą Wyborczą” jest związany od 2000 r. Jako dziennikarz pisał m.in. o edukacji, szkolnictwie wyższym, inwestycjach drogowych. W 2005 r. został sekretarzem redakcji, a w 2007 r. – redaktorem naczelnym dziennika w Olsztynie.

Ostatnie cztery miesiące spędził on w „Gazecie Stołecznej” uczestnicząc w projekcie stażowo-szkoleniowym, podczas którego zajmował się serwisem internetowym Warszawa.wyborcza.pl.

– Dał się poznać jako świetny redaktor i menedżer, ale także jako człowiek, który doskonale dogaduje się z naszymi dziennikarzami i redaktorami. Zobaczyłam, jak lubi Warszawę, jak ją odkrywa. To była idealna mieszkanka cech na nowego wicenaczelnego redaktora „Stołecznej” – mówi Małgorzata Bujara, redaktor naczelna warszawskiej redakcji.

Maciej Nowakowski zastąpił na stanowisku wicenaczelnego Jakub Chełmińskiego, który pozostaje w redakcji. Zajmie się rozwojem nowych projektów redakcyjnych oraz tematyką ekologiczną. Edyta Różańska – dotychzasowa wicenaczelna „Gazety Stołecznej” – pozostaje na dotychczasowym stanowisku.

Zmiany osobowe obejmą także redakcję dziennika w Olsztynie. Nowym redaktorem naczelnym został Norbert Kaczan. Jest on absolwentem pedagogiki oraz public relations w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Współpracę z „Gazetą Wyborczą” rozpoczął w 1999 r. od pisania o sporcie. Był także redaktorem ds. promocji, redagował „Co Jest Grane 24 Olsztyn”, wydawał serwis internetowy olsztyńskiej redakcji.

– Serwis Warszawa.wyborcza.pl jest największym serwisem lokalnym w naszej sieci. Ma najlepsze wyniki (w październiku br. 9,2 mln odsłon), jest też numerem jeden pod względem sprzedaży prenumerat. Mamy tam bardzo silny zespół dziennikarski, potrzebowaliśmy wzmocnienia redaktorskiego – mówi Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego i szef redakcji lokalnych „Gazety Wyborczej”. – Z kolei serwis „Gazety Wyborczej” w Olsztynie w tym roku był najczęściej odwiedzanym serwisem lokalnym przez mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Za jego dalszy rozwój będzie odpowiadał doświadczony redaktor, jakim jest Norbert Kaczan.

– W redakcjach lokalnych „Gazety Wyborczej” jesteśmy w fazie transformacji z modelu reklamowego na model subskrypcyjny. Zmniejszamy zaangażowanie w papier, zmniejszamy siedziby. Zmieniamy się, ale nie planujemy wycofywać się z żadnego z miast, w których funkcjonują nasze redakcje. Potrzebujemy w nich zaangażowanych, zorientowanych na świat cyfrowy dziennikarzy i redaktorów. Te ruchy personalne wspierają właśnie ten kierunek działania – dodaje Mikołaj Chrzan.

Norbert Kaczan – glowka

 

Comments

comments

44
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...