Złote Spinacze – najbardziej kreatywne i rzetelne projekty PR w Polsce

Jerzy Ciszewski - 30.11.2017
102

Złote Spinacze - najbardziej kreatywne i rzetelne projekty PR w Polsce

W ubiegłym roku podczas uroczystej gali wręczono 9 złotych, 27 srebrnych i 21 brązowych statuetek nagrody Złotego Spinacza. Kto będzie się cieszył w tym roku dowiemy się jutro wieczorem.

W 2016 roku, dzięki stanowczości Prezesa Polskiego Związku Firm Public Relations Grzegorza Szczepańskiego, zdecydowano się wręczać nie jedną nagrodę w jednej kategorii, ale by w maksymalnym wymiarze honorować trzema nagrodami czyli: brązowym, srebrnym i złotym spinaczem. Część środowiska była wtedy trochę przeciwna temu rozwiązaniu, ale po gali 2016 okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. W tym roku będzie mogła również głosować publiczność na najlepsze kampanie co również, moim zdaniem, jest dobrym pomysłem; kategorie kategoriami ale na ogół jest tak, że przy okazji zawodów, konkursów i tego typu rywalizacji chcemy poznać Mistrza Universum„. Też jestem ciekaw, kto w tym roku nim będzie...? W tym roku do konkursu zostało zgłoszonych 266 kampanii, a 72 osobowe gremium ekspertów je opiniowało.

Jak organizatory sami o sobie piszą – Od początku przyświeca nam jeden cel: zwiększenie profesjonalizmu i podnoszenie standardów w branży Public Relations oraz kreowanie jej pozytywnego wizerunku poprzez promowanie najlepszych, najbardziej kreatywnych i rzetelnie wykonanych projektów, które zostały zrealizowane w Polsce – generalnie nie mylą się, Złote Spinacze już tak działają, a przypomnijmy, że jest to już XV edycja.

Szkoda, że do konkursu nie przystąpiła agencja MSLGROUP Poland bo z pewnością konkurs byłby bogatszy o dobre realizacje, które stają w szranki. Jednak decyzją Prezesa Publicis Worldwide, Arthura Sadouna, wszystkie agencje na całym świecie, należące do tej grupy z tytułu oszczędności i skierowania wysiłków marketingowych tej grupy na inne kierunki. Nie wchodząc w dyskusję czy to dobra decyzja, czy zła, trochę jednak szkoda, że tak silna i doświadczona organizacja nie ma swojej reprezentacji na tak prestiżowym konkursie.

W zeszłym roku uroczystość została zorganizowana perfekcyjnie. Jestem pewien, że w piątek będzie tak samo albo i jeszcze lepiej.

Comments

comments

102
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...