Złote Spinacze 2017 – czas start!

Informacja Prasowa - 22.05.2017
154

Złote Spinacze 2017 - ruszyło przyjmowanie zgłoszeń

Związek Firm Public Relations po raz piętnasty zaprasza do udziału w Złotych Spinaczach, konkursie wyłaniającym najlepsze kampanie public relations w Polsce. W tegorocznej edycji organizatorzy szykują wiele zmian. Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 4 lipca do godz. 16:00 w pierwszym terminie oraz do 11 lipca do godz. 16:00 w drugim, ostatecznym terminie. 

Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do wszystkich podmiotów realizujących projekty z sektora public relations w Polsce. Celem Złotych Spinaczy jest zwiększanie profesjonalizmu branży i promocja najlepszych praktyk PR-owych i komunikacyjnych.

Przewodniczącą jury została Marta Pokutycka-Mądrala, Dyrektorka Komunikacji Korporacyjnej oraz Rzeczniczka Prasowa w Nationale-Nederlanden. W strukturach firmy odpowiada za komunikację korporacyjną, relacje z mediami, komunikację wewnętrzną, CSR oraz działania z zakresu Public Affairs. Dodatkowo pełni rolę Rzecznika Prasowego dla spółki ubezpieczeniowej i emerytalnej.

Zgłoszenia do konkursu można dokonać w łącznie 34 kategoriach: 18 głównych, 3 specjalnych oraz 13 sektorowych: 

* nowa kategoria Research&Insight poszerzyła grono kategorii specjalnych. Jej partnerem został Instytut Monitorowania Mediów;

* szereg zmian wprowadzono w kategoriach sektorowych. W skutek rozdzielenia poszczególnych sektorów powstały między innymi kategorie: Sport; Turystyka i rekreacja; Uroda, higiena i wellness; Moda i styl życia; Przemysł i infrastruktura;

* zmianie uległy definicje kategorii Custom publishing oraz Content marketing – branded content.

Do konkursu wprowadzono nowe kryteria oceniania projektów w pięciu obszarach: wyzwanie, diagnoza, strategia, realizacja, wyniki. W oparciu o te obszary stworzono także nowy formularz zgłoszeniowy.

Jak w roku ubiegłym, nagrody zostaną przyznane w trzech kolorach: Złote, Srebrne i Brązowe Spinacze. Nowością będzie przyznanie statuetki „Najlepszego w konkursie”. W tym celu organizator przeprowadzi wewnętrzny ranking podmiotów biorących udział w konkursie, zgodnie z przyjętą w regulaminie punktacją.

Wszystkie nagrody zostaną rozdane podczas uroczystej gali 1 grudnia w hotelu Sofitel.

W związku z licznymi zmianami w konkursie, ZFPR organizuje szkolenie dla zgłaszających, które odbędzie się 24 maja o godz. 13:00 w siedzibie ZFPR. Szkolenie jest bezpłatne, aby wziąć w nim udział należy dokonać rejestracji.  [WIĘCEJ

Audytorem konkursu jest firma KPMG.

Zobacz:

Złote Spinacze 2016 – pełna lista laureatów

Comments

comments

154
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...