Zdjęcie wykonane Huawei Mate 20 Pro w magazynie „The New Yorker”

Informacja Prasowa - 16.05.2019
123

Zdjęcie wykonane Huawei Mate 20 Pro w magazynie „The New Yorker”

Zdjęcie wykonane smartfonem Huawei Mate 20 Pro znalazło się w najnowszym wydaniu jednego z najpopularniejszych magazynów na świecie – „The New Yorker”. Autorem zdjęcia jest Tomasz Lazar, fotograf nagradzany w Polsce i na świecie, laureat między innymi prestiżowej nagrody „World Press Photo”.

Historia tego zdjęcia jest dość prozaiczna. Podczas świątecznego spaceru w tężniach solankowych w Konstancinie-Jeziornie zauważyłem mężczyznę stojącego w chmurze utworzonej z kropelek wody i drobinek unoszącej się soli. Chwyciłem telefon i uwieczniłem to zjawisko. To jest właśnie urok fotografii mobilnej – dobry fotograficzny smartfon ma tę przewagę nad tradycyjnym sprzętem, że wystarczy wyjąć go z kieszeni i można uwiecznić ulotną chwilę w profesjonalnej jakości. Zdjęcie opublikowałem w moich mediach społecznościowych, tam zostało zauważone przez redakcję „The New Yorker”, która postanowiła użyć go jako całostronicową ilustrację do opowiadania Camille Bordas „The presentation on Egypt”. Huawei Mate 20 Pro, którym zrobiłem to zdjęcie, zapewnia tak wysoką jakość fotografii, że nadaje się ona do druku – mówi Tomasz Lazar.

 Tomasz Lazar to zdobywca polskich i międzynarodowych nagród fotograficznych, między innymi World Press Photo, Picture of the Year, the International Photography Award i Grand Press Photo. Jego zdjęcia były publikowane w największych, światowych tytułach – New York Times, Newsweek International, Sunday Times Magazine, New Yorker i Los Angeles Times. Tomasz Lazar jest również wykładowcą w Akademii Sztuk w Szczecinie. Fotograf był jednym z ekspertów podczas kongresu Huawei Rozmowy o Przyszłości 2019 poświęconego tematyce sztucznej inteligencji w życiu Polaków – wystąpił na nim z wykładem na temat wpływu sztucznej inteligencji na rozwój fotografii mobilnej, prezentując swoje prace wykonane różnymi modelami smartfonów Huawei.

Najnowszy flagowy smartfon Huawei P30 Pro, który zadebiutował w marcu, zajmuje pierwsze miejsce w niezależnym rankingu DxOMark jako najlepszy na świecie smartfon fotograficzny. Aparaty zaprojektowane we współpracy z legendarną marką Leica cieszą się uznaniem profesjonalistów z branży fotograficznej – eksperci międzynarodowego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA uznali Huawei P30 Pro za najlepszy fotograficzny smartfon roku 2019.

Huawei P30 Pro wyróżnia się peryskopowym zoomem, pierwszym takim na rynku, który umożliwia wykonywanie zdjęć w niespotykanym dotąd zbliżeniu: 5-krotny zoom optyczny, 10-krotny zoom hybrydowy i 50-krotny zoom cyfrowy. W aparacie znajduje się również matryca Huawei SuperSpectrum, która rejestruje o 40% więcej światła, dzięki czemu można wykonywać wysokiej jakości zdjęcia nocne, a także nagrywać wideo w trybie nocnym.

 Link do online’owej wersji artykułu. Zdjęcie ukazało się także w drukowanej wersji magazynu: https://www.newyorker.com/magazine/2019/05/20/the-presentation-on-egypt.

Comments

comments

123
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...