Użytkownicy WP Poczty, Wirtualna Polska i PAH odbudowali szkołę w Nepalu

Informacja Prasowa - 22.07.2016
59

Użytkownicy WP Poczty, Wirtualna Polska i Polska Akcja Humanitarna odbudowali szkołę w Nepalu

Użytkownicy WP Poczty, Wirtualna Polska i Polska Akcja Humanitarna odbudowali szkołę w Nepalu. Zakończyła się Wirtualna Polska Akcja Humanitarna #logujemysiedlanepalu.

Niemal rok temu ruszyła „Wirtualna Polska Akcja Humanitarna #logujemysiedlanepalu”. Użytkownicy WP Poczty, Wirtualna Polska i Polska Akcja Humanitarna wspólnie zbierali fundusze na odbudowę szkoły w zniszczonym przez żywioł Nepalu. Dzięki zaangażowaniu internautów, WP oraz PAH szkoła podstawowa w Salmetar, w dystrykcie Dhading – najbardziej poszkodowanym przez ubiegłoroczne trzęsienie ziemi – została już oddana do użytku.

Wirtualna Polska postanowiła włączyć się do akcji pomocy Nepalczykom po tym, jak w kwietniu 2015 roku Nepal nawiedziły dwa potężne trzęsienia ziemi. W ich wyniku zginęło niemal 9 tysięcy osób, a ponad 20 tysięcy zostało rannych. Kataklizm wpłynął na życie około 2,3 miliona rodzin. W całym kraju ponad milion dzieci nie mogło wrócić do zniszczonych szkół. Dzięki zeszłorocznej akcji do PAH trafiło ponad 120 tysięcy złotych, przekazanych przez internautów i Grupę Wirtualna Polska, które umożliwiły odbudowę trzyklasowej szkoły podstawowej.

W kraju, w którym 47 proc. obywateli nie potrafi czytać i pisać, edukacja jest szansą na rozwój i normalną przyszłość. Dzięki niej dzieci mogą uniknąć wielu zagrożeń, jak przedwczesne małżeństwa, praca przymusowa czy handel ludźmi. Dziennikarze Wirtualnej Polski towarzyszyli Polskiej Akcji Humanitarnej podczas oficjalnej uroczystości otwarcia nowej szkoły.

Materiał wideo GWP z otwarcia szkoły w Salmetar

Comments

comments

59
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...