Zbiórki żywności dla potrzebujących w sklepach Kaufland

Informacja Prasowa - 22.03.2022
136

Zbiórki żywności dla potrzebujących w sklepach Kaufland

Zbiórki żywności dla potrzebujących w sklepach Kaufland

Jak wynika z badań, w przeciągu ostatniego roku aż 76% Polaków wzięło udział w minimum jednej inicjatywie o charakterze dobroczynnym[1]. Zaangażowanie w pomoc potrzebującym jest szczególnie widoczne w ostatnim czasie – wiele osób wspiera uchodźców z Ukrainy, dzieląc się z nimi chociażby produktami pierwszej potrzeby. Klienci sklepów Kaufland będą mieli ku temu kolejną okazję. W sklepach sieci odbędą się zbiórki żywności organizowane wspólnie z Caritas Polska i Bankami Żywności.

Przez dwa nadchodzące weekendy (25-26 marca oraz 1-2 kwietnia) w ponad 100 sklepach Kaufland odbędą się coroczne zbiórki żywności organizowane wspólnie z Caritas Polska oraz Bankami Żywności. Do specjalnie oznaczonych koszy wolontariusze będą zbierać produkty pierwszej potrzeby o długim okresie przydatności do spożycia, w tym m.in. olej, mąkę, makarony, kasze, konserwy, słodycze, kawę, herbatę. Zgromadzone dary trafią do osób najbardziej potrzebujących – m.in. wielodzietnych rodzin, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, bezrobotnych, a także obywateli Ukrainy przebywających w Polsce.

– Klienci naszych sklepów chętnie angażują się w pomoc potrzebującym, dlatego też zbiórki żywności przeprowadzane wspólnie z Caritas Polska i Bankami Żywności są już przedświąteczną tradycją w naszej sieci. Z przekazywanych produktów powstają pełnowartościowe posiłki dla osób najbardziej potrzebujących – w tym roku także uchodźców z Ukrainy przebywających w naszym kraju. Również jako firma w ramach współpracy z OPP regularnie przekazujemy artykuły, które są dystrybuowane do ludzi będących w trudnej sytuacji materialnej. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy wartość towarów przekazanych za pośrednictwem sklepów Kaufland wyniosła ponad 8 milionów złotych – mówi Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej w Kaufland Polska.

Listę sklepów Kaufland, w których odbędą się zbiórki, można znaleźć na stronie internetowej.

[1] „Raport Dobroczynność”, ABR SESTA, listopad 2021

Comments

comments

136
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...