5 porad back-to-school, które sprawdzają się w życiu dorosłych

Redakcja PR - 30.08.2016
138

Zasady back-to-school dla dorosłych

Znów nadszedł ten czas w roku, kiedy dzieci przygotowują się do powrotu do szkoły, a rodzice udzielają im porad, jak należycie powinny się do tego powrotu przygotować. Jednak wiele ze wskazówek dotyczących bycia szkolnym uczniem dotyczy także codziennego życia ludzi dorosłych.

Oto kilka z porad, jakie dzieci często słyszą, gdy zbliża się wrzesień, a które jednocześnie funkcjonują w świecie dorosłych:

  1. Wiedza to potęga

Bez względu na to, czy jesteś w przedszkolu, szkole średniej czy może od pół wieku już w ogóle nie chodzisz do szkoły, powinieneś pamiętać, że zawsze możesz się czegoś nauczyć. Zdobywanie wiedzy zawsze dodaje siły i pozytywnej energii.

  1. Najpierw praca / nauka, potem zabawa

Zasadniczo niemal zawsze w podobny sposób uczymy dzieci, jak mają dzielić czas na naukę i zabawę. Mówimy im, aby najpierw odrobiły pracę domową, a dopiero następnie poszły się bawić. Ta sama zasada obowiązuje w przypadku dorosłych.

Lepiej jest, gdy najpierw skończysz całą pracę, którą masz do wykonania danego dnia, a dopiero następnie będziesz odpoczywać. W ten sposób dużo bardziej będziesz cieszyć się wolnym czasem, niż wtedy, gdy z tylu głowy nadal masz myśli o niedokończonych obowiązkach. Oczywiście nie zawsze to możliwe, ale im umiejętniej rozgraniczysz pracę i zabawę, tym lepiej będziesz się czuć.

  1. Ucz się i bądź przygotowany

Tak jak nie chciałbyś iść na swój pierwszy sprawdzian z matematyki bez przeczytania wskazówek z podręcznika i przećwiczenia zadań, tak samo nie powinieneś iść na spotkanie biznesowe z klientem z marszu, bez przygotowania. Dobre przygotowanie to klucz do sukcesu.

  1. Jeśli nie masz nic miłego lub mądrego do powiedzenia, to lepiej nic nie mów

Bycie złośliwym lub nieuprzejmym dla innych nie przyniesie nic dobrego, a nawet jeśli, to nie powinno to nikogo satysfakcjonować.

To nie oznacza, że nie możesz kogoś skrytykować lub zwrócić mu uwagi na rzecz, która może wydawać się niewłaściwa. Należy zrobić to jednak w sposób na tyle uprzejmy, na ile jest to możliwe.

  1. Bądź punktualny

W szkole spóźnianie się na lekcje wiąże się z małymi karami typu wpisanie uwagi do dziennika. Jednak w życiu dorosłym spóźnianie się na ważne spotkania może mieć poważne konsekwencje dla zawodowej kariery. Przez punktualność wyraża się szacunek dla innych osób i ich czasu.

Źródło: Mashable.com, Scott Muska, 5 back-to-school lessons that are applicable to your adult life

Tłumaczenie: Paulina Krukowska

Comments

comments

138
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...