Zarobki na Instagramie zwalają z nóg. Na pierwszym miejscu Cristiano Ronaldo

Redakcja PR - 27.07.2018
19

Zarobki na Instagramie zwalają z nóg. Na pierwszym miejscu Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo jest jednym z najbogatszych piłkarzy na świecie. Oprócz kariery piłkarskiej skupia się również na koordynowaniu swojego biznesu, jakim jest brand CR7. Dodatkowo sportowiec, podobnie jak wielu celebrytów zarabia niezłą fortunę na swoim Instagramie.

Ronaldo po 9 latach w Realu Madryt zdecydował się na zmianę klubu i przejściu do włoskiej ligi. Nikt do momentu oficjalnego potwierdzenia decyzji nie wierzył w przejście piłkarza do Juventusu Turyn.

Od pary lat jesteśmy świadkami, jak na Instagramie rozwija się rynek influencer marketingu. Coraz częściej rozpoznawalne osoby rezygnują z pracy na rzecz zarobku poprzez wrzucaniu postów sponsorowanych na Instagramie. Jak się okazuje, Instagram może być bardzo dochodowym źródłem dochodów, biorąc pod uwagę fakt, że osoby mające kilkaset tysięcy followersów mają prawo ubiegać się od sponsorów stawek od paru tysięcy złotych wzwyż.

Najbardziej pożądaną grupą na Instagramie są gwiazdy i sportowcy. Żeby ubiegać się o reklamę na ich profilu, trzeba liczyć się z wydatkiem sięgającym nie rzadko 500 tysięcy funtów za post.

Oprócz Cristiano Ronaldo w ścisłej czołówce, bo na trzecim miejscu, jeśli chodzi o dochody gwiazd na Instagramie, plasuje się Kylie Jenner, która za post życzy sobie 760 tysięcy funtów. Kolejne, drugie miejsce należy do Seleny Gomez, u której post kosztuje 608 tysięcy funtów.

Kolejnym znanym piłkarzem, który zarabia na Instagramie, jest David Beckham, którego stawka wynosi 228 tysięcy funtów. Na dalszym miejscu znajduje się Gareth Bale, który jedno swoje zdjęcie na Instagramie wycenia na 140 tysięcy funtów.

Co w takim razie z piłkarzami naszej narodowej reprezentacji?

W internecie nie znajdziemy dokładnych danych, ile zarabia kapitan naszej drużyny Robert Lewandowski, ale śmiało można je oszacować. Na platformie najbardziej liczy się ilość fanów, polubień, a patrząc na to, że Lewandowski ma ich naprawdę dużo, możemy wywnioskować, że Lewandowski, który ma ok. 13,4 miliona fanów za jeden post może żądać 46 tysięcy funtów, czyli w przeliczeniu ok. 220 tysięcy złotych za post.

Jak widać kwoty, które można zarobić na Instagramie, są naprawdę kuriozalne i wielu nie jest w stanie tyle zarobić przez całe życie, ile piłkarze biorą za jeden post na Instagramie. Nic więc dziwnego, że znane osoby skupiają się na takiej formie zarobku, która przynosi im największe dochody.

 

 

Na podstawie: http://www.sport.pl/inne/7,164769,23719329,stawki-pilkarzy-na-instagramie-zwalaja-z-nog-w-czolowce-cristiano.html#Z_BoxSportCz

 

Comments

comments

19
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...