#ZamiastZaMiasto – Folk w samym centrum Warszawy

Informacja Prasowa - 25.06.2019
229

#ZamiastZaMiasto - Folk w samym centrum Warszawy

Już 29 czerwca w Placu Unii startuje pierwsze z serii wydarzeń #ZamiastZaMiasto. To propozycja kreatywnej rozrywki dla wszystkich spędzających lato w mieście. Na klientów centrum handlowego czekają: warsztaty zielarskie i komponowanie herbat leczniczych, zajęcia z tworzenia biżuterii ludowej oraz wyrabianie masła. Event będzie trwać cały weekend. Udział w akcji jest bezpłatny.

Zamiast Za Miasto.jpg

Dobre to zioło…

W ostatni weekend czerwca, w Placu Unii, będzie można spotkać się ze specjalistami ziołolecznictwa. Eksperci doradzą jak samodzielnie skomponować herbatę oraz zaproszą na jej degustację.
Warsztaty rozpoczną się wprowadzeniem do zagadnień związanych z prawidłowym przygotowywaniem mieszanek ziół. Instruktorzy przekażą informacje jak należy łączyć ze sobą wybrane składniki. W kolejnym etapie, uczestnicy zajęć poznają surowce, na których będą pracować. Omówione zostaną ich właściwości oraz zasady, według których można przygotować je do spożycia. Na koniec, każdy będzie mógł samodzielnie wykonać własną mieszankę, którą – po odpowiednim opisaniu – będzie mógł zabrać ze sobą do domu.

Niech szyje nam!

Kolejną atrakcją pierwszego spotkania w ramach #ZamiastZaMiasto będzie możliwość własnoręcznego wykonania biżuterii z kolorowych tkanin, drewnianych korali, tasiemek, półfabrykantów jubilerskich oraz ekologicznych baz kolczyków i wisiorków.  Zajęcia zawierać będą także elementy dekupażu. Własnoręcznie przygotowane ozdoby będą idealnym uzupełnieniem letnich stylizacji.

Maselnice wprawić w ruch!

Podczas zajęć zaprezentowana zostanie tradycyjna metoda ubijania masła w maselnicy. Ponieważ zadnie nie jest łatwe, warsztat połączony będzie z degustacją wiejskiego chleba. Wszyscy, którym uda się ubić odpowiednią porcję masła, będą mogli doprawić ją ziołami lub czosnkiem oraz zabrać ze sobą do domu w specjalnie przygotowanym słoiczku.
 

Comments

comments

229
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...