Założyciele Google’a wycofują się z zarządzania firmą Alphabet

Informacja Prasowa - 04.12.2019
7

Założyciele Google'a wycofują się z zarządzania firmą Alphabet

Założyciele Google, Larry Page i Sergey Brin, ogłosili, że rezygnują z najważniejszych ról w Alphabecie, spółce-matce giganta internetowego Google. Sundar Pichai, obecny szef Google, będzie pełnił ich obowiązki.

Larry Page i Sergey Brin, Google

Larry Page i Sergey Brin, Getty Images

 

Larry Page i Sergey Brin ogłosili na blogu, że rezygnują z najważniejszych ról w spółce-matce giganta internetowego i wycofują się z codziennego zarządzania firmą. Page żegna się z fotelem dyrektora generalnego (CEO) Alphabetu, a Brin – prezesa. Jednak nadal pozostają w zarządzie spółki.

Alphabetem będzie zarządzał Pichai

Stery przejmie teraz Sundar Pichai, 47-letni imigrant z Indii, który z firmą jest związany od 2004 r., a od 2015 r. kieruje Google. Studiował w Stanach Zjednoczonych na Uniwersytecie Stanforda i Uniwersytecie Pensylwanii.

Założyciele nie porzucają jednak swojego dziecka całkowicie. Nadal, jak podaje BBC News, będą zaangażowani w jej działania jako członkowie zarządu, akcjonariusze i współzałożyciele.

Zaczęło się od garażowego biznesu

Larry Page i Sergey Brin założyli Google ponad 20 lat temu, w 1998 r. Byli wówczas doktorantami Uniwersytetu Stanforda. Przez ponad 20 lat firma ewoluowała. Z garażowego biznesu stała się potężnym przedsiębiorstwem informatycznym – jest trzecią najwyżej wycenianą spółką na świecie.

Wielka spółka, wiele znanych marek

Jej flagowym narzędziem jest znana wszystkim wyszukiwarka Google. Ale to nie są jedyne znane produkty tej spółki. Jest też właścicielem przeglądarki Chrome, systemu Android, serwisu YouTube, serwisów reklamowych AdWords i AdSense. Firma prowadzi też badania nad samochodami autonomicznymi.

W 2015 r. spółka przeszła zmiany organizacyjne, w wyniku których Google stał się największą spółką-córką konglomeratu Alphabet.

Larry Page i Sergey Brin mają obecnie po 46 lat, są w gronie 15 najbogatszych ludzi świata wg magazynu „Forbes”. Larry na 10. miejscu z ponad 50 mld dol. na koncie, Sergey na 14. miejscu z prawie 50 mld dol.

źródło: INNPoland.pl

Historię internetowego giganta można znaleźć pod tym linkiem.

 

Comments

comments

7
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...