Zakopane, Zakopane …

Jerzy Ciszewski - 21.12.2015
123

O spotach reklamowych miast już pisaliśmy. Nie wiedzieliśmy wtedy jeszcze o tym, jaką niespodziankę szykuje Zakopane.

Jest to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych zakątków Polski i nasza zimowa stolica. Co roku miasto odwiedza killkadziesiąt tysięcy turystów z całego kraju i nie tylko. Zakopane postawiło więc na nowy spot, który pomaga odkrywać jego najbardziej urokliwe zakątki.

Spot ten jest zbieżny z informacją o likwidacji większości nachalnych reklam z Krupówek, które zamiast zachęcać turystów do wydawania pieniędzy, odstraszały większość z nich. Tym samym Zakopane ma być nie tylko miejscem, które kocha turystów za zostawianie w nim zawartości portfela, ale miastem gościnnym i wizytówką polskich gór.

Sam klip spotkał się z pozytywnym odbiorem. Przedstawia Zakopane jako centrum kultury, sztuki i sportów (nie tylko zimowych). Osoby, którym miasto kojarzy się tylko z oscypkiem, misiem i nartami mogą się mocno zdziwić.

Oczywiście to jest nadal nieodłączna część tego miejsca, jednak twórcom raczej zależało na pokazaniu Zakopanego także od innej strony. Wiedzieliście, że odbywa się tam Sykiyra Fest, czyli festiwal muzyki elektronicznej? Albo, że działa tam największy program narciarski w naszym kraju? W klipie zobaczymy miasto, jakiego nie znacie z wakacyjnych pocztówek. Chociaż te widoki i zdjęcia wykonane techniką time lapse naprawdę zapierają dech w piersiach…

Dużo się dzieje – to pewne. Widoki i bardziej statyczne ujęcia przeplatane są z tymi bardziej dynamicznymi, np. przez sporty ekstremalne.

Wbrew oczekiwaniom nie użyto w klipie przyśpiewek ludowych i muzyki lokalnej. Pasuje do teledysku, nie jest nachalna i dominująca. Idealnie wpasowana w przejścia stanowi doskonałe tło. Nic dodać, nic ująć. Piękna robota!

Zrzut ekranu 2015-12-21 o 10.59.27

Comments

comments

123
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...