Zacznij lepiej snapować – 10 ukrytych tricków aplikacji!

Redakcja PR - 23.08.2016
44

10 tricków, które pomogą Ci na Snapchacie

Niektóre ze sztuczek Snapchata jest dobrze ukrytych. Jednak dzięki temu poradnikowi z łatwością je odnajdziesz i zaczniesz snapować… fajniej! Zobacz, ile da się wycisnąć z nowej aktualizacji Snapchata. Poradnik od Mashable

1. Zmień datę w telefonie i przywróć stare filtry!

Chcesz przywrócić stare filtry, na chwilę pobawić starymi filtrami? Nic prostszego! Wystarczy, że zmienisz w telefonie datę. Na iOS zrobisz to, wchodząc kolejno w Ustawienia>>> Ogólne>>> Data i godzina >>> Wyłącz automatyczne. Następnie, wyłącz datę i ustaw ją ponownie na wcześniejszą 15.09.2015 (data aktualizacji Snapchata). Analogicznie, to samo na Androidzie można wykonać, wybierając Ustawienia >>> Data i Godzina >>> Odznacz „automatyczna data i godzina”. Gotowe! 

Pamiętaj przy tym, by nie pozostawić zmienionej daty zbyt długo – może to spowodować problemy z działaniem innych aplikacji w telefonie.

2. Użyj dwóch filtrów naraz. 

Wahasz się między użyciem geofiltra a filtra zdjęciowego? Wcale nie musisz. Oto sztuczka, dzięki której użyjesz dwóch filtrów. Najpierw wybierz filtr pierwszy. Potem, przytrzymując zdjęcie  jednym palcem, drugim delikatnie przeciągaj w bok ekranu – wtedy pojawi się kolejny zestaw filtrów do użycia. I już 😉

3. Uniknij dwustopniowej weryfikacji konta. 

Weryfikacja konta najpierw przez email, potem SMS… Znamy to. Można tego jednak uniknąć. Wystarczy to zmienić w ustawieniach aplikacji, w zakładce „weryfikacja loginu”. Możesz wybrać, czy Twoje konto ma być zweryfikowane na podstawie numeru telefonu czy adresu email.

4. Zmień swoją nazwę użytkownika, która wyświetla się twoim znajomym. 

Możesz w łatwy sposób sprawdzić swoją nazwę użytkownika, liczbę punktów i snapkod. Wystarczy, że wejdziesz do menu głównego aplikacji, które otworzysz, przeciągając palcem po ekranie ruchem z góry na dół. Potem możesz dowolnie edytować nazwę konta, dodawać czy blokować znajomych. Ciekawym trickiem jest wpisanie sobie w nazwie użytkownika „a_” przed właściwą nazwą konta. Dzięki tej prostej sztuczce, to Ty będziesz wyświetlać znajomym, kiedy będą chcieli wysłać snapa 🙂

Zrzut ekranu 2016-08-23 o 12.35.55

5. Dołącz dodatkowy tekst do snapa. 

Większa ilość tekstu podnosi atrakcyjność każdego snapa. Jak zatem dodać więcej niż standardową, jedną linijkę tekstu w snapie? Użyj aplikacji notatnik. Wpisz żądany tekst, skopiuj go i wklej do snapa. Proste!

6. Włącz tryb podróżniczy, żeby zaoszczędzić baterii. 

Wiemy, jak bardzo Snapchat pożera kolejne procenty baterii. Można jednak sprawić, że starczy nam ona na dłużej. Wystarczy w telefonie ustawić tryb podróżniczy/ekonomiczny (w zależności od modelu telefonu). Poszukaj zatem na swoim smartfonie tej opcji (powinna być w ustawieniach), aby ciszyć się dłuższym korzystaniem ze Snapchata bez konieczności ładowania!

7. Dodaj znajomych, nawet jeśli nie masz do nich namiaru. 

Snapchat umożliwia nam dodanie nowych znajomych na kilka sposobów. Tradycyjnie – po nazwie użytkownika, poprzez użycie snapkodu czy wyborze kontaktu z książki adresowej. jednak można również dodawać nowych znajomych za pomocą wifi – telefon wykrywa sieci, które są blisko naszej, dzięki czemu możemy od razu dodać kogoś nowo poznanego czy klubie czy barze, nawet jeśli nie podał nam nazwy użytkownika.

8. Użyj emoji, by ubarwić snapa. 

Emocji może nam posłużyć nie tylko jako humorystyczna naklejka, ale również kolorystyczny filtr. Jak go użyć? Ilustruje poniższy filmik.

W tym linku znajduje się inny, pomocny tutorial. Miłej zabawy! 🙂

9. Sprawdź za pomocą emoji, kto jest twoim najlepszym znajomym.

Prawdopodobnie Snapchat nigdy nie przywróci funkcji „best friends”, ale można to sprawdzić za pomocą emoji. Wystarczy, że ukryjesz w aplikacji dodatkowe funkcje, aby dowiedzieć się wszystkiego o emoji znajomych!

10. Włącz tryb nocny w kamerze. 

Symbol trybu nocnego jest oznaczony półksiężycem w lewym górnym rogu ekranu aplikacji. Jego włączenie pozwala na wykonywanie snapów lepszej jakości w nocy, kiedy światło jest dużo gorsze.

Źródło: Mashable.

Comments

comments

44
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...