Z fuzji MEC i Maxus powstanie globalny dom mediowy Wavemaker

Redakcja PR - 07.09.2017
284

Z fuzji MEC i Maxus powstanie globalny dom mediowy Wavemaker

Nowy dom mediowy, który powstanie z połączenia dotychczasowego MEC i Maxusa, będzie nosił nazwę Wavemaker. Zakończenie fuzji planowane jest na styczeń 2018 roku i ma obejmować łącznie 90 krajów, w których domy mediowe zatrudniają ponad 8,5 tys. pracowników.

Tim Cartee, który dotychczas pełnił funkcję dyrektora generalnego w MEC, obejmie najwyższą funkcję w powstającym Wavemaker. Na WPP, w oficjalnym oświadczeniu prasowym, czytamy wypowiedź Cartee, w której stwierdza, że:

„Naszym celem jest zapewnienie reklamodawcom możliwości przekształcania i rozwijania działalności dzięki naszej optymalizacji w wykorzystywaniu różnych kanałów reklamowych; istotnym jest, żeby dokonać tego poprzez gromadzenie danych na temat kanałów marketingowych i udostępnianie ich na mPlatformie, dostępnej dla odbiorców GroupM. (…)”

Z kolei Kelly Clarke, dyrektor generalna GroupM, dodaje:

„Wavemaker jest nowym globalnym domem mediowym, który ma niezwykle mocną propozycję dla klientów. Tim oraz jego zespół mają pełne wsparcie zespołu GroupM w zakresie opinii oraz zasobów”

Wavemaker, po zakończeniu fuzji, będzie kontynuowała lokalną działalność w nowej, wizualnej tożsamości. Jej głównymi klientami w skali globalnej są L’Oreal, Colgate-Palmolive, Paramount, Vodafone oraz Marriott.

Comments

comments

284
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...