Yahoo zmienia nazwę na Altaba? I tak i nie

Redakcja PR - 11.01.2017
193

Co dalej z Yahoo?

W poniedziałek w zagranicznych mediach pojawiła się informacja, że Yahoo w związku z przejęciem przez koncern Verizon (za 4,8 mld dolarów; transakcja nie została jeszcze sfinalizowana) zmienia nazwę na Altaba, a dotychczasowa prezes firmy, Marissa Mayer, ustępuje ze stanowiska. Okazało się jednak, że Yahoo nie zniknie z rynku.

Yahoo Altaba

fot. print screen Facebook Yahoo Finance

Jak czytamy na Finance.yahoo.com, „Yahoo, które znamy nie zmieni nazwy”. Według serwisu media na całym świecie upraszczają proces związany ze zmianami w spółce. Trzon Yahoo, który ma stać się własnością Verizon: poczta elektroniczna, wyszukiwarka, Yahoo Media (w tym Finance.yahoo.com) nie zmienia nazwy.

Koncern Verizon nie przejmuje m.in. 15% udziałów Alibaby, 35% Yahoo Japan oraz niewielkiego portfolio patentów należących do Yahoo. To właśnie ta część spółki ma zmienić nazwę na Altaba.

Jak podaje CNBC, Marissa Mayer pozostaje na razie na stanowisku prezesa Yahoo. Nie wiadomo jednak, co nastąpi po zamknięciu transakcji z koncernem Verizon.

Źródło: finance.yahoo.com, cnbc.com

Comments

comments

193
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...