XV Konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet „BE BOLD

Informacja Prasowa - 24.10.2019
138

XV Konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet "BE BOLD

BE BOLD

XV konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, 30 października 2019, Centrum Konferencyjne POLIN.


IDEA

Śmiało! Idź pod prąd. Zdecyduj, na czym ci zależy. Zanim zaczniesz się ograniczać i wierzyć, że „to się nie uda”, zrób coś z pełnym rozmachem. Nie ważne, czy prowadzisz firmę czy rozwijasz karierę wewnątrz organizacji – ośmiel się, pokazać kim jesteś, czego potrzebujesz, co chcesz dać innym.

Już od dawna mówi się, że wewnętrzna spójność i wyznaczanie celów w oparciu o wartości jest tym, co pozwoli nam surfować na fali świata określanego jako VUCA – zmiennego, niepewnego, złożonego i niejednoznacznego. Świata, któremu potrzebna jest transformacja. Jeśli nie chcesz, by wciągnął cię wir sprzecznych zasad, prognoz i trendów. Jeśli to ty chcesz decydować, w jakim kierunku zmierzasz, kieruj się odwagą i działaj z rozmachem. Be Bold.

Odważnie poznawaj siebie. Rób to, w czym się spełniasz. To, co dla ciebie najważniejsze. Sięgaj daleko. A co jeśli twój pomysł jest genialny. Pokaż go. Przestań się kryć. Nie myśl lokalnie. Twoi klienci są wszędzie. Szukaj najlepszych. Dlaczego mieli by cię nie wysłuchać? Jak chcesz, żeby wyglądał świat? Zdecyduj.

Nieprzewidywalna przyszłość wymaga niestandardowych metod działania. Odważ się, robić to, co chcesz.

Najbliższa konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet poświęcona jest odwadze w biznesie i w życiu, w którym konieczne jest dokonywanie trudnych wyborów i porzucanie starych metod działania. Wykłady praktyków, warsztaty i historie bohaterek Be the Change pozwolą nam wspólnie zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest tworzenie na co dzień świata, w którym chcemy żyć.


PROGRAM

8:30 – 9:00 networking

9:00 – 9:15 Kasia Wierzbowska, Dorota Czekaj – rozpoczęcie konferencji, powitanie

9:15 – 9:25 Katarzyna Wilkołaska-Żuromska, Pełnomocniczka Prezydenta m.st. Warszawy do spraw Kobiet

9:25 – 9:35 Natalia Bożek, Wiceprezes Zarządu Citi Handlowy

9:35 – 10:05 Bogusia Jarzębowska, Google Internetowe Rewolucje
Jak rozwinąć biznes globalnie – z małą pomocą od Google

Poznaj bezpłatne narzędzia online, które pomogą w osiągnięciu celu eksportowego firmy i dowiedz się jak skorzystać z bezpłatnego i indywidualnego wsparcia doradcy w zakresie: wyboru nowych rynków docelowych, lepszego zrozumienia potrzeb lokalnych klientów czy optymalizacji kanałów online na rynkach zagranicznych.

10:05 – 10:25 Eliza Kruczkowska, PFR,
Kompetencje przyszłości

10:25 – 10:35 Arkadiusz Lewicki, KPK,
Wsparcie dla kobiet kreatywnych

10:35 – 11:00 Key note speech, Piotr Voelkel, założyciel Grupy Kapitałowej Vox, założyciel Uniwersytetu SWPS
Jak być innowatorem w biznesie, czyli o życiu bez lęku

Jak dzieciństwo wpływa na to jacy jesteśmy w dorosłym życiu? Co sprawia, że mamy odwagę by zmieniać świat albo wybieramy życie w lęku? Jacy jesteśmy w biznesie, czy mamy odwagę wprowadzać na rynek nowe produkty i usługi czy tylko kopiujemy innych? I w końcu jak być innowacyjnym? Na te wszystkie pytania postara się odpowiedzieć Piotr Voelkel. Nie zabraknie odniesień do jego własnej drogi; przedsiębiorca opowie jak z małej garażowej firmy stworzył grupę kapitałową i został jednym z najbogatszych Polaków.

11:00 – 11:30 przerwa kawowa

W trakcie przerwy kawowej zapraszamy mentorki SPK, członkinie klubu Black Swan Prestige oraz osoby zainteresowane procesami inwestycyjnymi do VIProomu pod patronatem kancelarii Wolf Theiss (w sali A/B, po uprzedniej rejestracji)

11:30 – 12:30 Panel dyskusyjny: „Odważ się mądrze zmieniać otaczającą cię rzeczywistość”moderowany przez Annę Korzeniewską, Social Impact Alliance for CEE i Aleksandrę Karasińską, Forbes z udziałem Agnieszki Sawickiej, Norberta Wierbiłowicza, Magdaleny Sławińskiej- Rzemek, Jacka Jakubowskiego oraz Piotra Voelkela.

Panel dyskusyjny przygotowany we współpracy z Social Impact Alliance for Central & Eastern Europe, podczas którego postaramy się odpowiedzieć na pytania, dlaczego warto wyznaczać sobie ambitne cele i odpowiedzialnie dzielić się zasobami, takimi jak czas, wiedza i pieniądze. Czy warto ośmielić się zmieniać otaczający nas świat, zostając filantropką? A może już nią jesteś?

12:30 – 12:45 Magda Urban, Urban Legend, Sugarfree
Rób biznes zgodny z Twoim DNA

12:45 – 13:00 Marcin Biernatowski, Citi Handlowy
Czy pizza może wyrządzić Ci cyberkrzywdę?

„Czy cyberświat ma granicę? Czy 72 może być mniejsze od 6? Zapraszamy na krótką i niestandardową podróż w zakamarki cyberświata – ludzkim językiem”

13:00 – 14:00 przerwa obiadowa

W trakcie przerwy obiadowej zapraszamy mentorki SPK, członkinie klubu Black Swan Prestige oraz osoby zainteresowane procesami inwestycyjnymi do VIProomu pod patronatem kancelarii Wolf Theiss (w sali A/B, po uprzedniej rejestracji)

sala A – „Biała Lista VAT, co to jest, kto na niej jest i co to znaczy dla biznesu”. Wystąpienie Karoliny Stawowskiej, Partnerki kancelarii Wolf Theiss

sala B – ekspozycja prac artystów związanych z galerią LeGuern

14:00 – 14:30 Julita Rudolf, Ringier Axel Springer Polska,

O tym, jak kałuża może mieć wpływ na ludzkie życie, czyli o odwadze chodzenia swoimi drogami

Żadna transformacja nie jest prosta, każda powoduje opór i jest związana z jakąś stratą, ale zdecydowanie najtrudniejsze jest przezwyciężanie własnych ograniczających przekonań i oczekiwań innych. Jako kobieta, żona, mama i pracownik musiałam się zmierzyć z kilkoma tego typy wyzwaniami. Czy warto kwestionować zasady, które sprawdziły się na przestrzeni lat? Czemu nie? Bo nie jestem specjalistą w temacie? Bo nie znam dobrej odpowiedzi? Bo to się może komuś nie spodobać i może będzie mu przykro? To były moje wymówki. Opowiem, czego się o nich dowiedziałam i jak z nimi walczę.

14:30 – 15:00 Olga Grygier-Siddons, była CEO, PwC CEE
Nigdy nie będziesz gotowa, musisz się po prostu odważyć – opowieść o uczeniu się bycia sobą, o odwadze bycia wrażliwym i narażania się na porażki i o tym jak przyjmować (z pokorą) lekcje życia

15:00 – 16:00 Panel dyskusyjny: „BE BOLD – czy warto być odważną?” moderowany przez Grzegorza Nawrockiego, z udziałem: Niny Kowalewskiej-Motlik, Ewy Bogusz-Moore, Natalii Bożek, Olgi Malinkiewicz oraz Jagody Gandziarowskiej-Ziołeckiej.

Co to znaczy być odważną? Czy odwaga to bycie wyrazistą i pewną siebie? Nieśmiała kobieta może jednocześnie być odważna? Jaką cenę musimy ponieść, jeśli chcemy być odważne? O tym wszystkim porozmawiamy podczas panelu.

16:00 – 17:30 Sesja w duchu storytellingu BE THE CHANGE, wystąpią Patrycja Piekutowska, Joanna Pajkowska oraz Agnieszka Kosik

Wystąpienia w duchu storytellingu, w trakcie których, prelegentki dzielą się niezwykłymi historiami o punktach zwrotnych w ich życiu. Punkt zwrotny to takie zdarzenie, które zmienia kierunek historii. Albo życia. Trzy kobiety opowiadają, jak dzięki wyborom, których dokonały, odmieniły biznes, rodzinę, edukację, a może nawet świat.

źródło: evenea.pl

 

Comments

comments

138
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...