Xiaomi otwiera pierwszy sklep w Polsce

Redakcja PR - 01.06.2017
238

Xiaomi otwiera pierwszy sklep w Polsce

Już 2 czerwca w warszawskiej Arkadii będzie miało miejsce otwarcie pierwszego sklepu chińskiego producenta.

W Polsce Xiaomi jest głównie kojarzone z telefonami. Jednak oferta firmy z dalekiego wschodu ma dużo większy asortyment. Chińczycy wytwarzają także między innymi odkurzacze, okulary VR czy filtry do oczyszczania powietrza.

Xiaomi notuje bardzo dynamiczny wzrost głównie dzięki produkcji tańszych, ale nieodbiegających jakościowo telefonów. I choć pierwszy sklep firmowy dopiero ma zostać otworzony, to wielu Polaków kupiło chińskie telefony przez internet. Oczywiście ilość tych telefonów na ojczystym rynku nie jest duża w porównaniu do takich marek jak Samsung, Apple, LG. Jednak Xiaomi bez kompleksów podejmuje walkę z gigantami elektroniki.

Zastrzeżenia polskich konsumentów może też budzić jakość wykonania, a raczej skojarzenia europejczyków z produktami azjatyckimi. W naszych głowach często króluje stereotyp mówiący o nietrwałości importowanych z Chin towarów. Telefony Xiaomi śmiało mogą rywalizować z innymi koncernami również na tej płaszczyźnie.

Jaka jest szansa na to, że chińskie smartfony będą równie często widywane na ulicy jak LG i Samsungi? Biorąc pod uwagę tempo z jakim Xiaomi się rozbudowuje, całkiem spore. Sukces tej marki będzie w dużej mierze zależał od kompanii marketingowej.

Na podstawie innpoland

Comments

comments

238
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...