x-kom team – nowa drużyna CS:GO

Informacja Prasowa - 06.03.2018
135

x-kom team - nowa drużyna CS:GO

Trzonem formacji x-kom team będą zawodnicy należący do tej pory do drużyny Venatores. Dołączając do profesjonalnej organizacji, team ma szansę wstrząsnąć nie tylko polską sceną e-sportową.

E-sport to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi rozrywki na świecie. Jeszcze kilka lat temu uznawany za subkulturę, dziś stanowi dyscyplinę, której popularność rośnie w zawrotnym tempie. Z formy spędzania wolnego czasu, gaming urósł do rangi dziedziny sportu, która interesuje coraz szerszą grupę ludzi. Według szacunków liczba entuzjastów rozgrywek w 2018 roku może wynieść na świecie nawet 165 milionów. Ten potencjał dostrzegł Michał Świerczewski, właściciel firmy x-kom. Decydując się na powołanie organizacji
x-kom team chce aktywnie działać na rzecz rozwoju e-sportu w Polsce.

Marzenie o e-sportowej drużynie

Gaming od zawsze był nieodłączną część x-komowego DNA. Zamiłowanie do gier towarzyszyło firmie już na początku działalności. Wspólne granie w CS-a po godzinach stwarzało możliwość dzielenia się pasją do technologii, która jest nieodłączną częścią gamingowego świata. Utworzenie własnego teamu, walczącego w barwach x-kom to realizacja marzenia o własnej e-sportowej drużynie, a zarazem sentymentalny powrót do przeszłości.

Idea własnego teamu gamingowego narodziła się kilka lat temu, choć sami gramy w Counter-Strike właściwie od początku istnienia sklepu – mówi Michał Świerczewski, właściciel firmy
x-kom. Gry nierozerwalnie łączą się ze sprzętem komputerowym, a w tej kwestii mamy przecież olbrzymie doświadczenie.

Wiemy, jak kosztowne może być skompletowanie ekwipunku: komputera, monitora, do tego odpowiednich akcesoriów, odpowiadających danej grze. Będąc właścicielem, a zarazem sponsorem strategicznym drużyny x-kom team, możemy wyposażyć graczy w zaawansowany sprzęt. Taki, który spełni wymagania gier oraz oczekiwania zawodników.

Jako liderzy branży IT w Polsce, możemy realizować marzenie o własnej drużynie e-sportowej. Razem brać udział w turniejach międzynarodowych i zwyciężać w nich – dodaje prezes x-kom.

Od Venatores do x-kom team

Wybór teamu Venatores przez x-kom nie był przypadkowy. Firma rozpoczęła monitorowanie polskiej sceny e-sportowej, szukając prężnego i ambitnego teamu. Mieszanki doświadczenia z młodością. W tym czasie Venatores posiadało już sporo osiągnięć na koncie. Mieli też pomysł na rozwój oraz ambicje, by sięgać po więcej. Efektem współpracy jest powołanie do życia nowej organizacji: x-kom team. Obecnie obejmuje jedną formację: Counter-Strike: Global Offensive, składającą się z sześciu zawodników: Krzysztofa ‘Goofy’ego’ Górskiego, Patryka ‘Ponczka’ Witesa, Michała ‘Soona’ Wójcickiego, Krzysztofa ‘Starka’ Lewandrowskiego, Karola ‘Tecka’ Kapczyńskiego i będącego aktualnie na wypożyczeniu Patryka ‘Patitka’ Fabrowskiego. W składzie teamu znajduje się również doświadczony sztab trenerski. Za kompletowanie zespołu odpowiadał Ernest Ziółkowski, który jednocześnie będzie sprawować funkcję menagera zespołu.

Przejście Venatores pod skrzydła x-kom to dobry krok naprzód. Drużyna ma potencjał, a
x-kom pomoże jej go wykorzystać. Chłopaki mają szansę zamieszać nie tylko na polskiej scenie gamingowej.

Comments

comments

135
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...