x-kom pierwszy w Polsce zrobił reklamę, do której scenariusz napisała sztuczna inteligencja

Informacja Prasowa - 17.01.2023
177

Jak sztuczna inteligencja napisała reklamę x-komu

x-kom pierwszy w Polsce zrobił reklamę, do której scenariusz napisała sztuczna inteligencja

Ostatnio coraz częściej mówi się, że sztuczna inteligencja zastąpi niektóre zawody – na przykład marketerów czy specjalistów od reklamy. x-kom postanowił sprawdzić, na ile jest to możliwe już teraz, i zlecił AI napisanie scenariusza reklamy komputerów G4M3R. Co z tego wyszło?

Jak sztuczna inteligencja napisała reklamę x-komu

x-kom stworzył scenariusz reklamy komputerów G4M3R za pomocą popularnej ostatnio aplikacji internetowej ChatGPT. Najpierw specjaliści od mediów społecznościowych metodą prób i błędów sprawdzili, jak długie i szczegółowe powinno być pytanie, żeby bot przygotował sensowną odpowiedź. Następnie na jej podstawie nagrali reklamę. Zachowali sceny i ich kolejność oraz wykorzystali wszystkie dialogi. Niektóre kwestie dodali od siebie, ale nie wpłynęło to na zamysł (jeśli można tak powiedzieć) twórcy.
O czym jest pierwsza polska reklama napisana przez AI
Akcja reklamy toczy się w biurowcu x-komu. Karol, jeden z pracowników firmy, gra na komputerze G4M3R w Wiedźmina 3. Żywo dopingują go koledzy z pracy – Dominik, Cezary i Maria. Nagle do Karola dzwoni mama i przypomina mu o obiedzie… Potem jest już tylko dziwniej, ale i zabawniej.
Cała reklama dostępna jest na x-komowym kanale na YouTubie:

Po co x-kom zlecił sztucznej inteligencji scenariusz reklamy

 – Wielu specjalistów już używa AI w codziennej pracy i zanim się obejrzymy, stanie się to standardem. Nie możemy zostać w tyle, dlatego sprawdzamy większość rozwiązań, które pojawiają się na rynku, i oceniamy, na ile możemy je wykorzystać w pracy. W naszej komunikacji testowaliśmy już: DALL·E 2, Midjourney czy, jak w tym przypadku, ChatGPT. Czujemy, że AI to jeden z trendów, które będziemy obserwować w 2023 roku nie tylko w marketingu. – Paulina Szczubidło, Senior Social Media Specialist w x-komie
 – W x-komie zawsze chcemy testować nowe technologie i rozwiązania. Być prekursorami. Od jakiegoś czasu mówi się, że AI jest przyszłością wielu zawodów, dlatego chcieliśmy się przekonać, czy już może nas zastąpić lub wesprzeć w pracy – Cezary Łopaciński, Senior Social Media Specialist w x-kom

Czym są komputery G4M3R

G4M3R to polska marka komputerów stacjonarnych dla graczy. Wyróżnia je autorski system chłodzenia, który zapewnia wysoką kulturę pracy i wydajność. Charakteru sprzętowi dodaje zmienne podświetlenie aRGB i szklany panel boczny, który umożliwia szybki dostęp do wnętrza.Każdy G4M3R, zanim trafi do klienta, przechodzi drobiazgowe testy wydajności i sprawności. Dzięki temu zaraz po wyjęciu z pudełka jest gotowy do gry w najlepsze tytuły AAA na najwyższych detalach. Wszystkie komputery G4M3R są objęte bezpłatną 36-miesięczną gwarancją door-to-door, która zapewnia naprawę w ciągu 5 dni roboczych.

Comments

comments

177
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...