Wystartowały zgłoszenia do Rankingu agencji PR  według fee income za rok 2018

Informacja Prasowa - 26.03.2019
74

Wystartowały zgłoszenia do Rankingu agencji PR  według fee income za rok 2018

Wystartowały zgłoszenia do Rankingu agencji PR  według fee income za rok 2018

 Związek Firm Public Relations zaprasza do wzięcia udziału w VII edycji Rankingu agencji PR według fee income. Zgłoszenia będą przyjmowane do 19 kwietnia 2019 r. zarówno od firm zrzeszonych jak i niezrzeszonych w ZFPR.

 W tym roku po raz pierwszy ranking zostanie uwzględniony w Raporcie PR, którego głównym tematem ma być „Reputacja”. W Raporcie znajdzie się przewodnik po najlepszych agencjach PR, biorących udział w rankingu, a także seria artykułów dotyczących kilku aspektów reputacji.

 Ranking ma na celu ukazanie właściwego charakteru usług PR na rynku poprzez skupienie się na doradztwie komunikacyjnym i przychodach z honorariów. Pojęcie „fee income” jest definiowane jako różnica między przychodem netto ze sprzedaży usług a kosztami zewnętrznymi realizacji projektów, czyli sumą honorariów i prowizji od klientów na rzecz agencji za jej własne usługi.

Prezentowane w rankingu wyniki będą weryfikowane w drodze audytu finansowego przez niezależną firmę audytorską, a audyt obejmie nadzór nad procesem gromadzenia danych, ich weryfikację oraz przygotowanie raportu. W Rankingu mogą wziąć udział agencje PR, które świadczą pełen zakres usług public relations, a także grupy kapitałowe spełniające ten warunek. W przypadku grup kapitałowych w rankingu będą uwzględnione przychody tylko z tych podmiotów z grupy, których głównych przedmiotem działalności jest świadczenie usług public relations. Podobnie jak w poprzednim roku, w rankingu prezentowane będą dwie osobne klasyfikacje dla podmiotów indywidualnych i grup kapitałowych.

 Wszyscy zainteresowani udziałem w rankingu proszeni są o kontakt z biurem ZFPR poprzez adres: [email protected] Wzór ankiety oraz zasady udziału w rankingu opisane w regulaminie można znaleźć na stronie www.zfpr.pl. Publikacja Raportu PR wraz z rankingiem zaplanowana jest na koniec maja br. 

 

Comments

comments

74
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...