Wystartowała wspólna promocja Polskiego Standardu Płatności oraz Hop.City

Informacja Prasowa - 12.07.2019
52

Wystartowała wspólna promocja Polskiego Standardu Płatności oraz Hop.City

Wystartowała wspólna promocja Polskiego Standardu Płatności (PSP) oraz operatora skuterów elektrycznych na minuty Hop.City. Użytkownik otrzyma dodatkowe minuty jazdy za każdą płatność BLIKIEM za wypożyczenie pojazdu czy doładowanie konta.

Pojazdy na minuty biją w ostatnim czasie rekordy popularności i to już nie tylko w największych miastach, ale w całej Polsce. Skutery, hulajnogi, samochody oraz rowery, które można wypożyczyć za pomocą aplikacji na smartfona, pozwalają szybko przemieścić się z miejsca na miejsca. Dają poczucie swobody oraz braku zobowiązań związanych z utrzymaniem i konserwacją własnego sprzętu. Już teraz na polskich drogach jest blisko 10 000 pojazdów do wynajmu na minuty.

Od 12 lipca użytkownicy skuterów elektrycznych Hop.City (jednego z największych operatorów w Polsce) mogą korzystać z promocji, dzięki której dostaną dodatkowe minuty czasu jazdy. Wystarczy, że w usłudze wybiorą opcję płatności BLIKIEM za wypożyczenie lub doładowanie konta. Dzięki temu, liczba dostępnych minut jazdy wydłuży się wówczas o 5 proc. Przykładowo, jeśli użytkownik doładuje BLIKIEM konto w Hop.City kwotą 150 zł, otrzyma ekstra 15 minut jazdy. To czas, w którym może przejechać przy normalnym ruchu ponad 10 km. Wspólna promocja PSP oraz Hop City będzie trwała, aż do 25 października br.

Chcemy nie tylko przekonywać klientów do korzystania z BLIKA, ale także zachęcać do wybierania szybkich i ekologicznych środków transportu – jakimi są właśnie skutery elektryczne. Dlatego każdy użytkownik, który płaci BLIKIEM otrzyma darmowy, dodatkowy czas jazdy. Wierzymy, że pozostawianie samochodu i korzystanie ze skuterów to przyszłość. Chcemy zachęcać do tego jak najwięcej osób – mówi Magdalena Kubisa, Dyrektor Rozwoju Biznesu z Polskiego Standardu Płatności, operatora systemy BLIK. – Dodatkowo, cały czas staramy się popularyzować płacenie BLIKIEM, szczególnie kiedy korzystamy z nowych technologii oraz aplikacji mobilnych, takich tak te niezbędne do wypożyczania elektrycznych skuterów Hop.City – dodaje.

Hop.City w najbliższym czasie znacząco rozszerzy flotę pojazdów oraz wprowadzi dodatkowe funkcjonalności związane z bezpieczeństwem jazdy także dla innych, niż własne, pojazdów.

Promocja z BLIKIEM jest szczególnie intersująca. Na podstawie naszych danych wiemy, że ten sposób płatności jest jednym z najchętniej wybieranych i najlepiej postrzeganych przez naszych użytkowników. Dlatego chcemy wspólnie zaproponować, jeszcze tańszą możliwość poruszania się po mieście. Już teraz jazda naszymi skuterami wynosi 0,49 zł za minutę jazy, a dzięki promocji z BLIKIEM, użytkownicy dostają ekstra 5 proc. minut jazdy – mówi Łukasz Banach, współzałożyciel i członek zarządu Hop.City (JedenŚlad Sp. z o.o.) – Rok 2019 jest dla Hop.City oraz całej branży sharingowej czasem największych zmian. Chcemy oferować użytkownikom skuterów elektrycznych usługi na najwyższym poziomie, ale z zachowaniem optymalnej oferty cenowej. Jednocześnie naszym celem było i będzie zawsze dbanie o bezpieczeństwo kierowców – dodaje Banach.

BLIK jest coraz popularniejszym sposobem płatności w Polsce, szczególnie w transakcjach ecommerce. W pierwszym kwartale 2019 roku użytkownicy BLIKA zrealizowali prawie 40 milionów transakcji. To blisko 3 razy tyle co rok temu (14 mln.). Trzy na cztery transakcje BLIKIEM to zakupy w internecie, w tym a aplikacjach mobilnych.

BLIK to ogólnokrajowy, powszechny standard płatności. Możliwość skorzystania z BLIKA w aplikacjach bankowości mobilnej ma obecnie ponad 90 proc. wszystkich klientów krajowych instytucji finansowych. Za rozwój systemu odpowiada spółka Polski Standard Płatności. PSP stale rozwija możliwości BLIKA tak, aby system był jak najbardziej funkcjonalny dla jego użytkowników.

Udziałowcami spółki PSP jest sześć polskich banków: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski. Z BLIKA mogą korzystać również klienci Getin Banku, BNP Paribas, Credit Agricole, Inteligo, T-Mobile Usługi Finansowe oraz Banku Pekao S.A.

Comments

comments

52
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...