Wystartował „Mikrofon TOK FM” – projekt realizowany przez Grupę Radiową Agory w ramach Google Digital News Initiative Innovation Fund

Informacja Prasowa - 20.02.2017
91

Wystartował „Mikrofon TOK FM” – projekt realizowany przez Grupę Radiową Agory w ramach Google Digital News Initiative Innovation Fund

Od poniedziałku, 20 lutego br. można korzystać z darmowej aplikacji mobilnej „Mikrofon TOK FM”, w której słuchacze Radia TOK FM mogą nagrać i wysłać do radia swój komentarz w wersji audio. Aplikację, która powstała w ramach Google Digital News Initiative Innovation Fund,  można pobrać ze sklepów Google Play oraz AppStore.

„Mikrofon TOK FM” to lekka i prosta w obsłudze aplikacja dla słuchaczy i komentatorów Radia TOK FM, która umożliwia im nagrywanie własnych wypowiedzi, komentarzy i zgłoszeń, a następnie przesyłanie ich ze swojego smartfona wprost do redakcji radia.

Każde przesłane za pośrednictwem aplikacji nagranie (lub jego fragment) ma szansę zaistnieć w bieżących audycjach i serwisach informacyjnych Radia TOK FM. Materiały przesłane przez użytkowników mogą być też punktem wyjścia do przedstawienia i omówienia na antenie radia nowych tematów reporterskich i dziennikarskich.

 W aplikacji dostępna jest lista ważnych i aktualnych tematów, które są lub będą omawiane na antenie Radia TOK FM. Na każdy z tematów można odpowiedzieć, nagrywając własny komentarz i wysyłając go do redakcji. Za pośrednictwem aplikacji słuchacze mogą zaproponować temat, którym według nich powinni zająć się reporterzy Radia TOK FM.

Aplikacja mobilna „Mikrofon TOK FM” na systemy Android oraz iOS dostępna jest w sklepach Google Play oraz iTunes. Więcej informacji oraz pomoc dla użytkowników aplikacji można znaleźć na stronie Tokfm.pl/mikrofon.

 tok fm

Nową aplikację wspiera autopromocja na antenie Radia TOK FM, przewidziane są też dodatkowe działania promocyjne online.

Projekt jest realizowany przez Grupę Radiową Agory w ramach dofinansowania Projektów Prototypowych, pozyskanego w pierwszej edycji programu Google Digital News Initiative (DNI). Realizacja projektu odbywa się zgodnie z planem i z założonymi terminami.

Wykonawcą technicznym, realizującym projekt na zlecenie i według wytycznych Grupy Radiowej Agory, były firmy: NVT Sp. z o.o., odpowiedzialna za stworzenie aplikacji serwerowej oraz API dla aplikacji mobilnych, oraz spółka N7 Mobile, odpowiadająca za produkcję aplikacji mobilnych.

Comments

comments

91
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...