Wykorzystaj Media …zanim wykorzystają Ciebie

Redakcja PR - 12.04.2016
240

Szkolenie przed kamerą

Zastanawialiście się kiedykolwiek ile kamer śledzi Waszą drogę do pracy ? W zależności od środka lokomocji ( i miejsca zamieszkania) od 10 do 50 – u . Można poczuć się jak gwiazda ? Na klatce, w garażu , na skrzyżowaniu , w metrze czy autobusie . Kamery są tak powszechne ,że nie zwracacie na nie uwagi . Jesteście naturalni ,swobodni ,spięci lub rozlużnieni , radośni albo melancholijni . W zależności od nastroju ,charakteru ,sytuacji . Jesteście sobą .

Dlaczego zatem przed kamerami tv zaczyna się udawanie kogoś innego ? Skąd biorą się „pacynki” machające rękami dla podkreślenia wagi wypowiadanych słów? Każdy przeszedł szkolenie u trenera „pacynek” ? Pozycja otwarta ,zamknięta ,otwarta ,zamknięta … Wyłączcie dźwięk i pooglądajcie jakiegokolwiek „wyszkolonego medialnie” polityka . Prawda ,że są zabawni ?

Dlaczego przed kamerą i mikrofonem pojawia się stres , napięcie i wszechobecne pytania : jak wypadnę ,czy mądrze mówię ,jak wyglądam , czy wszystko powiedziałem … czy rozłożyłem ręce na odpowiednich słowach , a może prawa dłoń była za mało wiarygodna ?

Czy rano w drodze do pracy zadajesz sobie takie pytania ? Raczej nie . Starasz się wyglądać jak najlepiej i …action . Podobnie jest z występami przed kamerą . Postaraj się dobrze wyglądać i …działaj .

Współczesny świat nie znosi anonimowości . Doskonale o tym wiecie . Czas to wykorzystać dla własnych celów . Kamera to Twój przyjaciel – tak się do niej odnoś i zwracaj . Przyjaciela trzeba dobrze poznać ,dowiedzieć się jak funkcjonuje ,co lubi , co go drażni, czego nie zniesie. Jeżeli to zrobisz – odwdzięczy Ci się zainteresowaniem innych osób oglądających Twoje wystąpienia, wypowiedzi , prognozy i analizy .

Oglądam często osoby usilnie starające się o zbudowanie swej pozycji w mediach . Robią wszystko, żeby udowodnić ,że nie mają ani kompetencji medialnych ani w swojej profesji . Odstraszają potencjalnych kontrahentów postawą, ubiorem, językiem. Po prosty amatorzy.

Ty możesz być Profesjonalistą , wystarczy trochę pracy . Jestem przekonany ,że moje doświadczenie pozwoli Ci swobodnie zaprzyjaźnić się z mediami . Dowiedzieć się jak funkcjonują i jak je wykorzystać do własnych celów …zanim wykorzystają Ciebie.

7O6A1268

Comments

comments

240
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...