Wydawnictwo Agora zaprasza na spotkanie z autorkami książki „Olga, córka Wilka”

Informacja Prasowa - 18.06.2019
244

Wydawnictwo Agora zaprasza na spotkanie z autorkami książki „Olga, córka Wilka"

We wtorek, 25 czerwca br. w Warszawie odbędzie się spotkanie z Magdą Krzyżanowską-Mierzewską i Aldoną Wiśniewską, autorkami „Olgi, córki Wilka” – ostatniego wywiadu z Olgą Krzyżanowską, który ukazał się 4 czerwca br. nakładem Wydawnictwa Agora.

Olga Krzyżanowska, posłanka, wicemarszałek Sejmu, senator stała się jedną z twarzy rewolucji, za którą podziwiał Polskę świat. Pokazała, że można być politykiem, a jednocześnie wiedzieć od zawsze, że „pewnych rzeczy się po prostu nie robi”. Żyjąca w otoczeniu nowoczesnych, odważnych i wolnych kobiet przez myśl nie przeszło, że mogłaby nie być równa mężczyznom – że trzeba w jakiś szczególny sposób chronić prawa kobiet. Po latach uznała jednak, że tak.

W 30. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku swoją premierę miała książka „Olga, córka Wilka”. O wojennym dzieciństwie, młodości w PRL-u, miłości, pracy, „Solidarności” i karierze parlamentarnej rozmawiała z Olgą Krzyżanowską jej córka Magda Krzyżanowska-Mierzewska, która do współpracy zaprosiła zaprzyjaźnioną dziennikarkę Aldonę Wiśniewską.

Spotkanie wokół książki będzie miało miejsce w Domu Spotkań z Historią (ul. Karowa 20 w Warszawie) we wtorek, 25 czerwca br. o godz. 18:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Karolina Lewicka – dziennikarka Radia TOK FM porozmawia z autorkami o bohaterce książki, jej największych pasjach, przyjaciołach, środowisku rodzinnym i politycznym.

Więcej informacji o spotkaniu na wydarzeniu na Facebooku.

Książkę „Olga, córka Wilka” można kupić m.in. w księgarniach, na Kulturalnysklep.pl, a także w formie e-booka na Publio.pl. Więcej informacji o książkowych nowościach Agory można znaleźć na stronie Wydawnictwa Agora i na Facebook.com/WYDAWNICTWOAGORA.

Comments

comments

244
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...