GetHero ofiarą hakera. Wyciekły zarobki youtuberów

Informacja Prasowa - 04.09.2019
228

GetHero ofiarą hakera. Wyciekły zarobki youtuberów

Być może takie postaci jak Friz, Rezi, Nitro czy Malczyńscy są dla wielu anonimowe. Ale dla milionów śledzących kanały na YouTube to idole, a o ich zarobkach krążą legendy. Internetowy haker, który włamał się do umów dwóch agencji, GetHero i Gamellon, ujawnił ich niektóre umowy.

„Chcecie wiedzieć ile zarabia Friz? Rezi? Nitro? Malczyśscy? A może ile bierze Multi za swoje koncerty np. w Energylandii? Danych jest około 5GB” – napisał prawdopodobny autor wycieku i zażądał okupu od agencji. Na przygotowanej przez siebie stronie zamieścił kilka umów i ostrzegł, że jeśli nie dostanie równowartości 50 tys. zł, będzie publikował kolejne. Obecnie strona nie jest już aktywna.

Z agencją Get Hero współpracują też Rezigiusz, youtuber z 3,7 mln subskrypcji, czy Young Multi – dziś raper, kiedyś youtuber. Klientem Gamellona jest natomiast Cezary Pazura, który także od wielu lat próbuje też sił w serwisie YouTube.

Agencja Get Hero opublikowała już oświadczenie w tej sprawie. Jak podkreśla, padła ofiarą kradzieży i szantażu. „Założyliśmy najgorszy możliwy scenariusz i wykonaliśmy wszelkie niezbędne kroki wymagane przez prawo” – czytamy w poście.

Do wpisu dołączono przeprosiny Pawła Kowalczyka, wiceprezesa GetHero sp. z o.o. „Z tego miejsca ponownie przepraszamy wszystkie potencjalnie narażone podmioty. Źródło wycieku zostało zlokalizowane, a procedury bezpieczeństwa zaktualizowane tak, aby nie dopuścić kolejny raz do takiej sytuacji” – napisał wiceprezes GetHero.

źródło: naTemat

Comments

comments

228
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...