Wycena Wirtualnej Polski przekroczyła 2 mld zł

Informacja Prasowa - 01.10.2019
197

Wycena Wirtualnej Polski przekroczyła 2 mld zł

Rekordowy kurs akcji Wirtualna Polska Holding dał kapitalizację przekraczającą 2 mld złotych. WP jest w gronie najszybciej rosnących spółek indeksu MWIG40 warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Przychody WPH ze sprzedaży w pierwszym półroczu 2019 roku w segmentach online i tv wzrosły rok do roku o 34% i sięgnęły 335 mln złotych.

Kurs akcji spółki Wirtualna Polska Holding systematycznie rośnie. We wtorek, 1 października, wyniósł 69 zł, co dało rekordową kapitalizację na poziomie ponad 2 mld zł, a spółka znalazła się w gronie najszybciej rosnących spółek indeksu MWIG40.

Dziękuję wszystkim pracownikom Wirtualnej Polski za tę niełatwą drogę, którą razem już pokonaliśmy. Wspólne odkupienie najstarszej polskiej marki internetowej i przywrócenie jej dawnej świetności to sukces nas wszystkich. Sześć lat temu było nas sześciuset, dziś już prawie dwa tysiące. Każdy z nas, niezależnie od zajmowanego stanowiska i spółki w grupie, może sobie ten sukces przypisaćmówi Jacek Świderski, prezes Wirtualna Polska Holding.

Wirtualna Polska została wykupiona przez Grupę o2 oraz fundusz Innova Capital od Orange Polska w 2014 roku za 383 mln zł. Od tego momentu wartość Grupy rośnie. Kapitalizację przekraczającą 1 mld zł spółka osiągnęła w 2015 roku. Obecnie 39,06% kapitału dające 56,13% głosów należy do Jacka Świderskiego, Michała Brańskiego i Krzysztofa Sieroty.

W pierwszym półroczu 2019 roku łączne przychody ze sprzedaży Wirtualna Polska Holding S.A. w segmentach online i tv wzrosły rok do roku o 34% i sięgnęły 335 mln złotych. Zysk z działalności operacyjnej wzrósł prawie o jedną piątą, zysk netto wyniósł 22,8 mln złotych.

W ostatnim rankingu „Giełdowa Spółka Roku”, organizowanym przez Puls Biznesu, WP znalazła się w wąskim gronie najwyżej ocenionych firm. Wirtualna Polska Holding zajęła 4. miejsce, ex aequo z CCC i Comarch. Przy okazji rankingu analityków pytano, które spółki uznają za najbardziej perspektywiczne w 2019 roku. W tym badaniu WP Holding znalazła się w pierwszej trójce.

Comments

comments

197
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...