„Wybory w TOK FM” już na antenie

Informacja Prasowa - 06.09.2019
114

"Wybory w TOK FM" już na antenie

Specjalne przewodniki parlamentarne, audycje z udziałem słuchaczy i nowy podcast podsumowujący dany dzień kampanii, a także 17 debat pod hasłem „Usłysz swojego posła” z kandydatami na parlamentarzystów, organizowanych z udziałem publiczności i w radiowym studiu – to propozycja Radia TOK FM na najbliższe tygodnie przed wyborami do Sejmu i Senatu. Przez prawie miesiąc redakcja stacji będzie szeroko informować o zbliżającym się głosowaniu i odwiedzi kilkanaście polskich miejscowości, w 3 z nich zapraszając mieszkańców do wejścia w rolę posłów i poznania dziennikarzy w czasie spotkań w sejmie Radia TOK FM.

 

– Po raz kolejny redakcja Radia TOK FM będzie towarzyszyć słuchaczom w przygotowaniach do głosowania i pomagać im w znalezieniu swoich reprezentantów. Dzięki rekordowej liczbie debat – zarówno tych z udziałem widzów, jak i prowadzonych w studiach radiowych – ułatwimy im poznanie kandydatów z danego okręgu i zadanie im pytań. Na naszej antenie już pojawiły się specjalne przedwyborcze informatory i audycje, a ci, którzy wolą słuchanie online, będą mogli codziennie włączyć podcast w pigułce przedstawiający dany dzień kampanii wyborczej. Radio TOK FM w najbliższym miesiącu będzie najlepszym źródłem informacji o wyborach – mówi Kamila Ceran, redaktor naczelna Radia TOK FM.

 

W przyszłym tygodniu na antenie Radia TOK FM pojawią się kolejne audycje spod znaku „Wybory w TOK FM” i specjalne formaty poświęcone kampanii wyborczej.

Już teraz rozgłośnia emituje przewodniki parlamentarne oraz pomocnicze dla wyborców, w których dziennikarze stacji odpowiadają na kluczowe pytania dotyczące wyborów, wskazują ważne daty i przedstawiają zasady głosowania.

 

W każdy piątek w godz. 18:00-20:00 na antenie zagości audycja wyborcza, w której dziennikarze Radia TOK FM i ich goście porozmawiają o kampanii przedwyborczej, zaś codziennie po godz. 20:00 – program „Mikrofon Radia TOK FM”, w trakcie którego słuchacze będą mogli podzielić się swoimi przemyśleniami dotyczącymi kampanii i debaty z danego miasta.

 

Obok codziennych audycji nadawanych w eterze redakcja Radia TOK FM będzie też przygotowywać podsumowanie dnia w formie podcastu wyborczego „Ostatnie 24 godziny kampanii”, dostępnego po godz. 20:00 na tokfm.pl i w aplikacji mobilnej TOK FM.

 

Ważną częścią kolejnej przedwyborczej akcji Radia TOK FM będą debaty pod hasłem „Usłysz swojego posła” z kandydatami na parlamentarzystów. W tym roku organizowane one będą w 17 polskich miastach – w 8 z udziałem publiczności, a w 9 w radiowych studiach.

  • Słuchacze będą mogli uczestniczyć w spotkaniach w: Rzeszowie, Katowicach, Częstochowie, Gdańsku, Bydgoszczy, Radomiu, Opolu i Legionowie. Debaty te poprowadzą dziennikarki Radia TOK FM: Karolina Lewicka i Agata Kowalska, a rozmów będzie można słuchać na antenie Radia TOK FM, w aplikacji TOK FM i na stronie tokfm.pl. Spotkania będą otwarte dla publiczności – każdy może wziąć w nich udział i zadać pytanie.
  • Natomiast w studiach rozgłośni odbędą się rozmowy z kandydatami reprezentującymi okręgi: Wrocław, Kraków, Gdynia, Toruń, Lublin, Łódź, Płock, Poznań i Warszawa. Prowadzącym będzie Paweł Sulik. Debat będzie można słuchać na antenie Radia TOK FM, w aplikacji TOK FM i na stronie tokfm.pl. Słuchacze stacji mogą przesyłać swoje pytania do uczestników spotkań – e-mailem na adres: uslysz@tok.fm, w formie wiadomości na Facebooku lub na Twitterze z hasztagiem #Usłysz.

 

Cykl debat Radia TOK FM zainauguruje rozmowa z udziałem publiczności organizowana w Rzeszowie 12 września br.

Dodatkowo redakcja zaprosi wszystkich do wejścia w rolę parlamentarzystów i poznania głosów stacji podczas spotkań w sejmie Radia TOK FM organizowanych w Rzeszowie, Częstochowie i Bydgoszczy. W dmuchanym sejmie będzie można zrobić sobie zdjęcie przy mównicy, porozmawiać z dziennikarką Radia TOK FM Ewą Podolską specjalizującą się w tematyce zdrowotnej, wziąć udział w warsztatach radiowych dla dzieci, a także w ankiecie przedwyborczej stacji.
Spotkania w sejmie Radia TOK FM odbędą się w soboty w godz. 11:00-17:00: 14 września w Rzeszowie (Rynek), 21 września w Częstochowie i 28 września w Bydgoszczy (Wyspa Młyńska).

Więcej szczegółów dotyczących akcji „Wybory w TOKu” i debat „Usłysz swojego posła” będzie pojawiać się na tokfm.pl oraz na profilu Radia TOK FM na Facebooku i Twitterze.

Comments

comments

114
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...