Wyborcza.pl i Wyborcza.biz w Metaverse – pierwszy w Polsce wywiad zrealizowany w wirtualnej rzeczywistości

Informacja Prasowa - 28.03.2022
33

Wyborcza.pl i Wyborcza.biz w Metaverse - pierwszy w Polsce wywiad zrealizowany w wirtualnej rzeczywistości

Wyborcza.pl i Wyborcza.biz w Metaverse – pierwszy w Polsce wywiad zrealizowany w wirtualnej rzeczywistości

 
Od dziś – poniedziałku, 28 marca 2022 r. na Wyborcza.pl i Wyborcza.biz można zobaczyć pierwszy w Polsce wywiad przeprowadzony w Metaverse. Gośćmi Sebastiana Ogórka i Piotra Szostaka byli cyfrowi eksperci i futurolodzy – Maciej Kawecki oraz Aleksandra Przegalińska. Rozmowa jest dostępna dla cyfrowych subskrybentów dziennika w formie wideo, do obejrzenia bez gogli VR.
– Metaverse to zupełnie nowa wersja internetu. Wkrótce mamy się tam umawiać się z przyjaciółmi na wirtualnej plaży, uczyć w zdalnej szkole, a nawet pracować przez Google VR. Zdaniem Marka Zuckerberga pod postacią awatarów będziemy mogli rozmawiać ze współpracownikami czy klientami. Dla wielu może to być szczególnie ważny obszar, jako że hybrydowy model pracy stał się ostatnio popularny. Postanowiliśmy sprawdzić, jak ten wirtualny świat sprawdzi się w naszym, dziennikarskim fachu. Przeprowadziliśmy więc pierwszy w Polsce wywiad w Metaverse – mówi Sebastian Ogórek, szef serwisu Wyborcza.biz.
Od 28 marca br. na Wyborcza.pl i Wyborcza.biz można zobaczyć pierwszy w Polsce wywiad w Metaverse, który przeprowadzili Sebastian Ogórek oraz Piotr Szostak, dziennikarz technologiczny Wyborczej. Ich rozmówcami byli cyfrowi eksperci i futurolodzy – dr Maciej Kawecki oraz prof. Aleksandra Przegalińska.
Profesor Aleksandra Przegalińska jest prorektorką Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz pracownicą naukową amerykańskiego Harvardu. Rozmowa z specjalistką od sztucznej Inteligencji dotyczyła m.in. przyszłości pracy w wirtualnej rzeczywistości. 
Drugi z rozmówców – doktor Maciej Kawecki wdrażał w Polsce rozporządzenie RODO. Jest znanym komentatorem cyfrowej rzeczywistości oraz pełni funkcję Ambasadora Cyfrowej Unii Europejskiej. Założył także Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema.  
Wywiady zrealizowane przez zespół Wyborczej w Metaverse ukazały się na stronie Wyborcza.pl i Wyborcza.biz w formie wideo – do ich oglądania nie są potrzebne gogle VR.
Nagranie jest dostępne dla prenumeratorów cyfrowych Gazety Wyborczej.

Comments

comments

33
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...