„Wyborcza na Majówkę” – specjalne wydanie „Magazynu Świątecznego”

Informacja Prasowa - 26.04.2019
214

„Wyborcza na Majówkę" – specjalne wydanie „Magazynu Świątecznego"

Dlaczego słowo „feministka” wzbudza w Polsce wiele emocji, jakim lekarzem był Marek Edelman, czy roboty zastąpią nas w pracy, a rowery będą w przyszłości w pełni zautomatyzowane – m.in. o tym będzie można przeczytać w „Wyborczej na Majówkę”. Specjalne wydanie „Magazynu Świątecznego” ukaże się wraz z sobotnim numerem „Gazety Wyborczej”.

Czytelnicy „Wyborczej na Majówkę” znajdą w niej m.in. wywiad z Krzysztofem Vargą o pisarzu Edmundzie Niziurskim. Rozmówca opowiada Jarosławowi Szubrychtowi, dlaczego warto na nowo odkrywać książki Niziurskiego i dlaczego sam zdecydował się opisać jego życie w „Księdze dla starych urwisów”.

Ponadto w wydaniu: Danuta Hübner i Magdalena Środa dyskutują o tym, dlaczego w Polsce słowo „feministka” wzbudza tak wielkie emocje, Ellen Ruppel Shell i Maciej Jarkowiec zastanawiają się, czy w pracy zastąpią nas kiedyś roboty, a Barbara Mechowska-Kleyff opowiada, jakim lekarzem był Marek Edelman. Redakcja sprawdza także, co się stanie z rowerami w przyszłości – czy będą w pełni zautomatyzowane i czy wtedy zostanie nam choć trochę frajdy z jazdy na nich.

W wyjątkowym „Magazynie Świątecznym” znaleźć będzie można również fragment książki „Komu bije Big Ben” Mileny Rachid Chehab, a także reportaż Tomasza Słomczyńskiego, który opisuje, dlaczego w Bałtyku żyje coraz mniej dorszy.

Razem z „Wyborczą na Majówkę”, wraz z sobotnią „Gazetą Wyborczą” ukaże się nowy numer tygodnika „Wysokie Obcasy”, w którym bohaterką okładki jest Doris Reisinger, była zakonnica opowiadająca na łamach pisma o molestowaniu sióstr przez księży. W wydaniu także m.in. wywiad z Natalie Portman o filmie „Vox Lux” i rozmowy z dietetyczkami z fundacji Kobiety bez Diety o tym, dlaczego poddajemy ciało bezsensownej tresurze. W dodatku „Nasza Europa” czytelnicy przeczytają z kolei m.in. rozmowę z Fransem Timmermansem o przyszłości Unii Europejskiej, tekst o technologicznej suwerenności Europy oraz reportaż o metamorfozie szwedzkiej gospodarki.

„Gazeta Wyborcza” ze specjalnym wydaniem „Magazynu Świątecznego”, „Wysokimi Obcasami” oraz „Naszą Europą” ukaże się w sobotę, 27 kwietnia br. Cena wydania to 7,99 zł.

Numer wspiera kampania reklamowa w prasie („Polityka”, „Newsweek”), w internecie (Google, YouTube, Facebook, Instagram), w radiu (RMF Classic, Chilli Zet, Meloradio, Muzo FM), na ekranach Platform Channel na dworcach oraz na ekranach w warszawskich tramwajach, a także autopromocja w papierowym wydaniu „Gazety Wyborczej”. Działania przygotował i zaplanował zespół marketingu „Gazety Wyborczej”.

Comments

comments

214
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...