Wrocław z 242-procentowym wzrostem liczby wyszukiwań noclegów

Informacja Prasowa - 19.02.2018
163

Wrocław z 242-procentowym wzrostem liczby wyszukiwań noclegów

Liczba wyszukiwań lotów do Wrocławia na 2018 rok wzrosła o 28% w stosunku do 2017.Podróżni z Włoch, Stanów Zjednoczonych i Szwajcarii wykazali największy wzrost zainteresowania odwiedzinami w stolicy Dolnego Śląska.Dla podróży w 2018 roku liczba wyszukiwań hoteli we Wrocławiu wzrosła o 242%.Polacy doceniają Wrocław jako atrakcyjny kierunek podróży, o czym świadczy ponad 300-procentowy wzrost wyszukiwań noclegów na 2018 rok w porównaniu z ubiegłym rokiem.

 

W tym roku Wrocław został laureatem prestiżowego konkursu European Best Destination, otrzymując tytuł Najlepszego Kierunku Podróży w Europie. Zainteresowanie turystów potwierdzają również dane KAYAK.pl. Jak pokazuje najnowsza analiza wyszukiwarki, w 2018 roku miasto może spodziewać się zauważalnego przypływu odwiedzających. Znacząco wzrosła zarówno liczba wyszukiwań lotów, jak i hoteli – odpowiednio o 28% i aż 242%.

Wrocław na fali wzrostów

Według najnowszej analizy KAYAK.pl, opartej o wyszukiwania z całego świata, zagraniczni turyści szukają lotów do Wrocławia 28% częściej niż przed rokiem. Największy wzrost został odnotowany dla wyszukiwań z Włoch, skąd zarejestrowano 108% więcej zapytań niż rok wcześniej. Wrocław częściej pojawiał się też w wyszukiwaniach ze Stanów Zjednoczonych (57%) i ze Szwajcarii (42%). Pokazuje to, że nowo otwarte bezpośrednie połączenia lotnicze zachęcają zagranicznych turystów do odwiedzenia miasta i odkrywania jego uroków.

Kraje, z których odnotowano największy wzrost liczby zapytań dotyczących lotów do Wrocławia
Lp. Kraj Wzrost popularności

2018 vs. 2017

1. Włochy 108%
2. USA 57%
3. Szwajcaria 42%
4. Austria 24%
5. Kanada 23%

 

Jeszcze większymi wzrostami popularności cieszą się noclegi we Wrocławiu – w tym roku liczba ich wyszukiwań zwiększyła się aż o 242% w porównaniu z 2017. Co ciekawe, największą zmianę nastawienia widać wśród samych Polaków. W 2018 trzykrotnie częściej (303%) niż przed rokiem planują odwiedzić stolicę Dolnego Śląska. Wzrost zainteresowania zarejestrowano także wśród podróżnych ze Stanów Zjednoczonych (212% więcej wyszukiwań) oraz z Niemiec (33% więcej wyszukiwań).

Vera Pershina, Rzecznik Prasowy KAYAK.pl komentuje: „To niesamowite, jak z roku na rok Wrocław cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów. W KAYAK zauważyliśmy znaczący wzrost zainteresowania tym miastem już w 2016, gdy Wrocław był Europejską Stolicą Kultury. Zwycięstwo w plebiscycie European Best Destination i znaczące wzrosty, które widzimy w naszych serwisach w tym roku pokazują, że ten trend dalej jest bardzo silny. Z pewnością duże znaczenie ma dynamiczny rozwój siatki połączeń lotniczych z Wrocławiem. W ostatnim czasie pojawiła się m.in. nowa trasa Eurowings ze Stuttgartu czy połączenie z Zurychu oferowane przez Swiss Airlines. Także niskokosztowi przewoźnicy proponują wiele nowych atrakcyjnych kierunków: Ryanair – Palermo i Neapol, a WizzAir – Bazyleę czy Bari. Jest to duże udogodnienie dla turystów, którzy bez problemu i w atrakcyjnej cenie mogą odwiedzić Wrocław. Jednak dane wskazujące na zainteresowanie turystów także z trudniej dostępnych zakątków świata oraz popularność miasta wśród samych Polaków pokazują, że to coś więcej. Wrocław został słusznie doceniony i stał się jednym z obowiązkowych punktów na mapie Europy”.

Comments

comments

163
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...