Wręczenie nagród Pulitzera

Informacja Prasowa - 17.04.2018
13

Wręczenie nagród Pulitzera

Laureatami tegorocznej nagrody dziennikarskiej zostały redakcje „The New York Times” oraz „The Washington Post” za wyjawienie dwóch największych afer minionego roku. Chodzi tutaj m.in. o informacje związane z wyborami prezydenckimi w USA oraz bezprawną ingerencją Rosji w to wydarzenie oraz materiałami związanymi z Harvey Weinsteinem, jednym z najbardziej popularnych i wpływowych producentów filmowych, oskarżonym wówczas o molestowanie seksualne wielu aktorek.

„The Washington Post” zdobył nagrodę za materiały dotyczące zaangażowania Rosji w wybory prezydenckie Donalda Trumpa w Stanach Zjednoczonych. Gazeta udostępniała nieoficjalne dane CIA związane z materiałami, głównie korespondencją mailową związaną z Hillary Clinton.

Z kolei dziennik „New York Times” 5 listopada 2017 roku wydał nagrodzony artykuł, który informował o Harveyu Weinsteinie, którego ofiarami molestowań seksualnych padło wiele kobiet z branży filmowej – zarówno aktorki, jak i asystentki. Jak donoszą media producent miał płacić swoim ofiarom z milczenie. Obecnie ponad 80 kobiet oskarża Weinsteina o molestowanie. Wśród nich są takie gwiazdy jak: Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow, Heather Graham, Kate Beckinsale i Lea Seydoux. Następstwem tego skandalu była powszechna na całym świecie akcja #MeToo.

Na podstawie: https://wiadomosci.onet.pl/swiat/rozdano-nagrody-pulitzera/pcymksy

Comments

comments

13
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...