WP Holding wśród najlepszych spółek 2018 roku

Informacja Prasowa - 16.03.2019
141

WP Holding wśród najlepszych spółek 2018 roku

WP Holding wśród najlepszych spółek 2018 roku

Wirtualna Polska Holding jest wśród najlepszych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W prestiżowym rankingu „Giełdowa Spółka Roku”, organizowanym przez Puls Biznesu, WP znalazła się w wąskim gronie najwyżej ocenionych firm. Szczególnie wysoko spółkę oceniono w kategoriach: kompetencje zarządu, innowacyjność produktów i usług oraz relacje z inwestorami.

Ponad 120 najważniejszych spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oceniało 100 analityków, doradców inwestycyjnych i maklerów. W ten sposób powstał ranking „Giełdowa Spółka Roku”. Zwycięzcą, po raz czwarty z rzędu, został CD Projekt, przed Selvitą i Dino Polska. Wirtualna Polska Holding zajęła 4. miejsce, ex aequo z CCC i Comarch. W sumie WP zdobyła 77 punktów, 3 punkty mniej od zwycięzcy, a najwyższe oceny eksperci przyznali w kategoriach: kompetencje zarządu, innowacyjność produktów i usług oraz relacje z inwestorami.

Konkurenci Wirtualnej Polski są częścią europejskich lub globalnych, dużych grup. Ale my też nie jesteśmy samotni. Za nami stoi rynek kapitałowy. Dlatego ta nagroda jest dla nas tak ważna. Dziękujemy – mówi Jacek Świderski, Prezes Zarządu Wirtualna Polska Holding.

Przy okazji rankingu pytano też analityków, które spółki uznają za najbardziej perspektywiczne w 2019 roku. W tym badaniu WP Holding znalazła się w pierwszej trójce. Oznacza to, że inwestorzy wierzą w kolejne, dynamiczne wzrosty wyników.

Ranking „Giełdowa Spółka Roku” Puls Biznesu zorganizował już po raz 20. Gala wręczenia odznaczeń odbyła się w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych oraz e-commerce. Jest właścicielem portali horyzontalnych WP i o2, prowadzi specjalistyczne serwisy tematyczne. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki, mody, wyposażenia wnętrz i projektowania domów, usług finansowych oraz motoryzacji. Zgodnie z badaniem Gemius/PBI, w lutym 2019 r. z produktów internetowych WP korzystało ponad 22 mln Polaków.

Comments

comments

141
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...