Wojciech Bojanowski, Dziennikarz Roku 2017 przyjeżdża do Łodzi – podaje Dziennik Łódzki

Informacja Prasowa - 20.11.2019
45

Wojciech Bojanowski, Dziennikarz Roku 2017 przyjeżdża do Łodzi - podaje Dziennik Łódzki

Do Łodzi przyjeżdża Wojciech Bojanowski, Dziennikarz Roku 2017 magazynu „Press”. Będzie gościem spotkania organizowanego przez przez łódzki oddział młodzieżowego stowarzyszenia CISV Polska.

Wojciech Bojanowski to dziennikarz telewizyjny, laureat nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego. Zajmuje się dziennikarstwem śledczym. Przedstawiał dramatyczne wydarzenia mające miejsce m.in. w Brazylii, Nepalu, Irlandii,Rosji i Ukrainy. Pokazywał m.in. jak uchodźcy i migranci próbują przedostać się na drugą stronę kanału La Manche z Calais we Francji, relacjonował także z miejsca zdarzenia niedługo po zestrzeleniu malezyjskiego samolotu nad Ukrainą.

​W Superwizjerze TVN pojawił się jego reportaż „Niech toną”. To efekt pracy sprzed roku, kiedy to spędził miesiąc na Morzu Śródziemnym na pokładzie statku Seawatch 3 ratując uchodźców próbujących na pontonach przedostać się z wybrzeży Afryki do Europy.

Spotkanie z dziennikarzem odbędzie się ​w sobotę, 23 listopada, w godz.11 – 13, w klubie TU, przy ul. Rewolucji 1905 r. Nr 10​. w Łodzi. Jest ono adresowane jest do młodzieży w wieku 9 – 16 lat oraz ich rodziców. Udział w nim jest bezpłatny.

Tym samym łódzki oddział CISV rozpoczyna cykl spotkań zeznanymi osobami, które na co dzień reprezentują wartości przekazywane przez stowarzyszenie. CISV jest światową organizacją non-profit, która od ponad 60 lat uczy i inspiruje do działań na rzecz pokoju i sprawiedliwości. Misją stowarzyszenia jest edukowanie młodych ludzi, by stali się aktywnymi obywatelami świata.
Wojciech Bojanowski podczas prezentacji ramówki TVN

Comments

comments

45
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...