„Wmiksowani.pl” – plejada gwiazd w nowym serialu Grupy Onet-RAS Polska

Informacja Prasowa - 28.11.2016
280

Nowy serial online w Onecie - "Wmiksowani.pl"

Użytkownicy serwisu VoD.pl mogą bezpłatnie oglądać nowy serial fabularny „Wmiksowani.pl”, który powstał przy współpracy Grupy Onet-RAS Polska i Banshee Productions. To kolejna po „Sezonie ogródkowym” produkcja Grupy dostosowana formułą do internetowego odbiorcy.

Decyzja o podjęciu wyzwania produkcji serialowej wynikała z naszych wcześniejszych deklaracji, w których podkreślaliśmy, jak ważne jest dla nas eksperymentowanie z różnymi formami video, poszukiwanie formuły i tematów, które będą odpowiadały na oczekiwania naszych użytkowników – mówi Sabina Lipska, Group Video Director.

Serial „Wmiksowani.pl” opowiada historię Anety – dziewczyny ze wsi pod Białymstokiem, która przyjeżdża do stolicy, żeby objąć kultową warszawską restaurację niespodziewanie odziedziczoną po ojcu, znanym i cenionym restauratorze. Anecie trudno zaaklimatyzować się w Warszawie, zagubiona w wielkim mieście ze swoim tanim telefonem i w niemodnych butach, zamiast przejąć restaurację, zatrudnia się w niej w roli pomocy do zmywania. W ten sposób chce poznać współpracowników, realia pracy w gastronomii i rytm życia w wielkim mieście. Szybko okazuje się, że dziewczyna ma wrodzony talent do gotowania, który wykorzystuje nie tylko w restauracji, ale także na swoim autorskim vlogu kulinarnym.

Wmiksowani.pl to serial od początku do końca wymyślony i wyprodukowany do internetu, jednak z zachowaniem wysokiej telewizyjnej jakości, do której przyzwyczajeni są widzowie, również Ci internetowi. – mówi Tomasz Gaweł, dyrektor zarządzający segmentem VOD w Grupie Onet-RAS Polska.

W produkcji można zobaczyć plejadę polskich gwiazd – w rolach głównych występują m.in. Anna Dereszowska, Katarzyna Zielińska, Ada Fijał, Barbara Kurdej-Szatan, Michał Piróg, Mikołaj Krawczyk, Tomasz Ciachorowski, Marta Dobecka, Anna Terpiłowska, Piotr Miazga, Weronika Jaskółka, Misheel Jargalsaikhan, Jan Jankowski, Rafał Maślak, Arek Detmer, Hanna Bieniuszewicz, Władysław Grzywna i Marysia Krasowska.

W serialu występują gwiazdy znane z dużego ekranu, ale mimo to „Wmiksowani.pl” to forma zabawy z poważną produkcją fabularną. Jest w nim więcej swobody i dystansu, nie wspominając o krótszej – bardziej pożądanej w internecie – formie. Jest to również eksperyment biznesowy, od wyniku którego będą zależeć dalsze decyzje związane z rozwojem tego obszaru video w Grupie – dodaje Lipska.

Premierowe odcinki serialu są udostępniane w każdy czwartek na VoD.pl. W pierwszym sezonie zaplanowano emisję 10 odcinków. Za promocję i dystrybucję serialu odpowiada Grupa Onet-RAS Polska.

Reżyserami serialu „Wmiksowani.pl” są: Łukasz Wiśniewski, Mariusz Malec oraz Sylwester Jakimow. Za scenariusz odpowiada Agnieszka Osak-Rejmer, a autorem zdjęć jest Piotr Piesiak.

Comments

comments

280
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...