Właściciel TVN-u i koncern Discovery rozważają fuzję spółek

Redakcja PR - 19.07.2017
31

Scripps Networks Interactive i Discovery Communications chcą wyruszyć na wojnę z internetowymi gigantami streamingu wideo

The Wall Street Journal” donosi, że Discovery Communications oraz Scripps Networks Interactive (spółka, do której należy TVN) rozpoczęły negocjacje dotyczące fuzji obu firm.

WSJ poinformowało, że o potencjalnej pełnej fuzji koncernów dowiedział się dzięki osobom z bliskiego otoczenia spółek. Warunki połączenia się obu firm oraz samego finału negocjacji nie są znane. Dziennik „The Wall Street Journal” uważa, że Discovery i Scripps planują połączyć siły w celu zwiększenia przewagi konkurencyjnej w Internecie i uzupełnienia oferty swoich kanałów. Powodem ma być rosnąca popularność Netfliksa i YouTube.

Przychody operacyjne Scripps Networks Interactive w 2016 roku wzrosły o 12,7%, do 3,4 mld dolarów w porównaniu z 2015 rokiem. Spółka zanotowała niemal dziewięciprocentowy zysk netto – w 2016 wyniósł on 847, 4 mld dolarów. Rynkowa wartość Discovery Communications, obliczona na podstawie aktualnych notowań akcji na giełdzie, wynosi ok. 15 mld dolarów. Spółka w ub.r. zanotowała 6,5 mld dolarów wpływów.

Comments

comments

31
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...