Wirtualna Polska wzmacnia strukturę

Redakcja PR - 19.09.2018
65

Do pionu produktu wydawniczego Wirtualnej Polski dołączają Małgorzata Golińska i Mikołaj Kunica

Małgorzata Golińska obejmie stanowisko dyrektor zarządzającej obszaru lifestyle i zdrowie. Dyrektorem zarządzającym oraz redaktorem naczelnym obszaru biznes zostaje Mikołaj Kunica.

Nowi dyrektorzy będą odpowiedzialni za rozwój, przygotowanie i realizowanie strategii dla podlegających im serwisów oraz zarządzenie nimi. Małgorzata Golińska będzie odpowiadać m.in. za WP abcZdrowie, WP Turystyka, WP Kuchnia i WP Kobieta. Mikołaj Kunica przejmie zarządzanie serwisami money.pl oraz WP Finanse.

– Ostatni rok w Wirtualnej Polsce to wiele zwycięstw i wyzwań. W sierpniu, po raz pierwszy w historii osiągnęliśmy pozycję nr 1 zarówno w rankingu stron głównych, jak również grup medialnych. To wszystko pokazało nam, jak ważna jest współpraca w obszarach oraz świetny, doświadczony, zaangażowany zespół. Budujemy go zgodnie ze sprawdzonym na rynku modelem. Za rozwój serwisów odpowiadać będą dyrektorzy obszarów w ścisłej współpracy z redaktorami naczelnymi – mówi Tomasz Machała, wiceprezes WP Media ds. produktu wydawniczego.

Małgorzata Golińska do Wirtualnej Polski przechodzi z Kino Polska TV, gdzie pełniła funkcję pełnomocnika zarządu ds. kanałów naziemnych. Przez ponad dekadę pracowała w ZPR Media, jako wiceprezes i dyrektor zarządzający. Była dyrektor wydawniczą Super Expressu, potem odpowiadała za telewizyjne produkcje rozrywkowe wszystkich kanałów Grupy, w tym również za wprowadzenie na rynek kanału muzycznego Polo TV. Wcześniej, była dyrektor zarządzającą bezpłatnej gazety codziennej „Metropol”. Pracowała także w Mindshare Polska jako media group manager. Redaktor naczelną obszaru lifestyle i zdrowie została Paulina Gumowska.

Objęcie funkcji dyrektora zarządzającego oraz redaktora naczelnego obszaru biznes w Wirtualnej Polsce, to dla Mikołaja Kunicy powrót do branży medialnej. Przez ostatnie cztery lata pracował jako dyrektor ds. komunikacji. Najpierw w Polskich Inwestycjach Rozwojowych (obecnie Polski Fundusz Rozwoju), a później także w Grupie ERGO Hestia. Wcześniej, przez ponad 20 lat pracował w mediach. Był m.in. sprawozdawcą sejmowym „Wiadomości” TVP, dziennikarzem „Faktów” TVN. Prowadził program „Dzień na rynkach” w TVN CNBC oraz był szefem zespołu reporterów tej stacji. Na stanowisko zastępcy Mikołaja Kunicy awansowała Nino Dżikija.

Wirtualna Polska to grupa spółek działających w mediach i e-commerce. Jest właścicielem portalu horyzontalnego – Wirtualnej Polski. Prowadzi też portal o2 oraz specjalistyczne serwisy tematyczne, takie jak money.pl, WP SportoweFakty, WP abcZdrowie i dobreprogramy.pl. W branży e-commerce WP działa w zakresie turystyki, mody, urządzania wnętrz, usług finansowych oraz zdrowia. Zgodnie z badaniem Gemius/PBI z sierpnia br. z wszystkich produktów internetowych Grupy WP korzystało 20,7 mln realnych użytkowników, którzy wykonali 2,8 mld odsłon, spędzając w serwisach średnio aż 35 min i 31 sekund dziennie.

Comments

comments

65
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...