Wirtualna Polska wygrała batalię sądową o prawa do marki WP

Redakcja PR - 10.07.2017
186

Wirtualna Polska wygrała batalię sądową o prawa do marki WP

Wirtualna Polska po latach potyczek sądowych wygrała sprawę dotyczącą prawa do marki WP oraz wp.pl. Firma spory prawne toczyła z Leszkiem Bogdanowiczem, który przypisywał sobie autorstwo nazw wp.pl i wp.

Bogdanowicz uważał, że to on jest właścicielem nazwy oraz części portalu wp.pl. Domagał się, aby firma nie używała nazw części portalu, które uważał za swoje dzieło. Wirtualna Polska odpierała zarzuty, argumentując, że element portalu stworzony przez Bogdanowicza przestano użytkować już w 1995 roku.

Leszek Bogdanowicz jest jednym z założycieli Wirtualnej Polski. Firma został nabyta przez Telekomunikacje Polską, a potem zakupiło ją Orange. W obecnym czasie firma należy do grupy O2 oraz funduszu Innova Capital. Sam Bogdanowicz odszedł z Wirtualnej Polski dużo wcześniej, bo w 1999 roku – wystąpił z żądaniem do Wirtualnej Polski o zaprzestanie używania nazw, których autorstwo sobie przypisywał.

w 2014 roku sąd oddalił pozew Bogdanowicza. Ten postanowił zawnioskować o kasację, która również została oddalona, co uniemożliwiło mu składanie kolejnych apelacji.

W czerwcu br Wirtualna Polska zastrzegła w urzędzie patentowym prawo do marki wp oraz wp.pl, kończąc tym samym potyczki sądowe z Bogdanowiczem raz na zawsze.

Comments

comments

186
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...