Wirtualna Polska najbardziej opiniotwórczym portalem

Redakcja PR - 15.12.2017
54

Wirtualna Polska najbardziej opiniotwórczym portalem

Według Instytutu Monitorowania Mediów Wirtualna Polska jest najczęściej cytowanym polskim portalem internetowym w listopadzie 2017 r. Materiały przygotowane przez dziennikarzy WP inne media cytowały prawie 300 razy.

Wśród publikacji, które były najchętniej cytowane przez media są teksty Marka Bobakowskiego, dziennikarza serwisu WP SportoweFakty. Jako pierwszy dziennikarz w Polsce ujawnił aferę w Polskim Związku Kolarskim i jej konsekwencje. Innym chętnie cytowanym tekstem był raport na temat agresji w policji, do którego jako pierwszy dotarł dziennikarz WP Grzegorz Łakomski. Wirtualna Polska z liczbą 298 cytatów zdecydowanie wyprzedziła portal wPolityce (157 cytatów) i Onet (85 cytatów).

Największą siłą dziennikarstwa jest bycie w centrum wydarzeń. Nasi reporterzy codziennie jadą z kamerą, smartfonem, laptopem tam, gdzie dzieje się to, czym żyje Polska. To daje efekty w postaci autorskich materiałów i newsów, które interesują czytelników i są podejmowane przez inne media. Jestem przekonany, że jesteśmy najbardziej mobilną redakcją w kraju – mówi Tomasz Machała, wiceprezes Wirtualnej Polski ds. wydawniczych.

W rankingu cytatów z wszystkich mediów Wirtualna Polska znalazła się na wysokiej, 7. pozycji. Badanie przeprowadzono na podstawie 6,5 tys. przekazów z mediów (wycinków prasowych,

programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 30 listopada 2017 r.

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych i e-commercowych. Według badania Gemius/PBI, w listopadzie 2017 z produktów internetowych WP korzystało 21 mln Polaków.

Comments

comments

54
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...